Wybierz urządzenie
Wybierz urządzenie
i dobierz pasujące produkty
×
Wybrane urządzenie
Wybrane urządzenie:

Stacje zasilania (7)

Banner kategorii Zasilanie awaryjne
Sortuj:
Przenośna stacja zasilania EcoFlow River 2
Przenośna stacja zasilania EcoFlow River 2 Pro
Przenośna stacja zasilania EcoFlow Delta 2
Przenośna stacja zasilania EcoFlow Delta Max 1600
Przenośna stacja zasilania EcoFlow Delta Max
Przenośna stacja zasilania EcoFlow Delta Pro, 3600Wh, 4500W, X-Boost
1 - 7 z 7 produktów

Jak działa zasilacz awaryjny UPS i do czego służy?

Zasilacz awaryjny UPS to urządzenie, którego zadaniem jest podtrzymanie zasilania podpiętych do niego urządzeń, gdy zabraknie prądu w naszym mieszkaniu lub miejscu pracy. Zasilacz UPS należy podpiąć do gniazdka sieciowego, funkcjonuje on wtedy w stanie spoczynku i gromadzi energię w swoich akumulatorach zapewniając ochronę przeciwprzepięciową podłączonym urządzeniom. Gdy zasilacz awaryjny wykryje spadek napięcia w sieci, lub jego całkowity zanik, wtedy natychmiast przejmuje rolę gniazdka sieciowego, dzięki czemu mamy czas na zapisanie efektów naszej pracy. Zasilacze awaryjne mają szerokie zastosowanie w branżach, gdzie awaria prądu mogłaby nieść za sobą poważne konsekwencje, m.in. w systemach alarmowych, monitoringu, serwerach czy kasach fiskalnych. Coraz chętniej są też stosowane w domowych warunkach, ponieważ zapewniają pełną ochronę podczas przerw w dostawie prądu dla takich urządzeń jak telewizory czy komputery. Więcej : Jak działa zasilacz awaryjny

Jak określić czas pracy zasilacza UPS?

Przed zakupem zasilacza awaryjnego musimy zadać sobie pytanie, jaka będzie łączna moc urządzeń podpiętych do naszego UPS-a oraz jakie to będą urządzenia. Aby uzyskać jak najlepszą efektywność zasilacza oraz jego czasu pracy, łączne obciążenie wszystkich podpiętych urządzeń nie powinno przekraczać 80% sprawności zasilacza UPS.

Ile wat pobierają Twoje urządzenia?

Monitor LCD – 30 - 70W

Komputer stacjonarny – 100 - 150W

Komputer gracza – 250 - 300W

Stacja graficzna – 250 - 400W

Konsola do gier – 80 - 120W

Przykładowo do stacji graficznej pobierającej 400W powinniśmy zastosować zasilacz UPS o mocy minimum 500W.

Jaki UPS wybrać do komputera?

Jeśli wiemy już jaką moc powinien mieć nasz UPS, przejdźmy do wyboru topologii zasilacza UPS. Najlepszym rozwiązaniem do biurowych i domowych zastosowań będzie zakup zasilacza typu line-interactive. Zasilacze te przełączane są w tryb akumulatorowy tylko w momencie wykrycia braku napięcia, w stanie czuwania zasilają podpięte urządzenia bezpośrednio z sieci. Są również wyposażone w automatyczny stabilizator napięcia, dzięki czemu zasilacz awaryjny UPS nie tylko chroni nas przed zanikiem napięcia, ale również przed możliwymi wahaniami napięcia w sieci. Ostatnim parametrem, na który musimy zwrócić uwagę jest kształt napięcia wyjściowego. Do domowych zastosowań najodpowiedniejszym wyborem będzie modyfikowana sinusoida, która ma prostszą budowę i zapewnia stabilne działanie Twoich urządzeń. Zasilacze z czystą sinusoidą są wymagane do zdecydowanie bardziej wrażliwych urządzeń takich jak np. serwery czy pompy pieca CO.

Jaki UPS wybrać do serwera?

Jeśli potrzebujemy zasilacz UPS do naszego serwera musimy wybrać profesjonalne urządzenie najwyższej jakości od renomowanego producenta. Nawet chwilowa utrata zasilania w serwerowni może mieć katastrofalne skutki i doprowadzić do utraty cennych danych. Dlatego też najlepszym rozwiązaniem będzie zakup zasilacza UPS wykonanego w topologii Online. To rozwiązanie najlepiej sprawdza się w serwerowni, ponieważ tylko zasilacze online w pełni odizolują serwer od wszelkich zakłóceń w sieci, dzięki czemu czas przełączania na zasilanie bateryjne jest natychmiastowy. Warto zwrócić uwagę na rodzaj gniazd oraz ich ilość, abyśmy mogli podpiąć wszystkie nasze urządzenia. Najczęściej stosowane są zasilacze UPS Rack, które są montowane w 19 calowych szafach serwerowych.

Czytaj więcej