Wybierz urządzenie
Wybierz urządzenie
i dobierz pasujące produkty
×
Wybrane urządzenie
Wybrane urządzenie:

Wallboxy do EV i PHEV (2)

Banner kategorii Wallboxy do EV i PHEV
Sortuj:
1 - 2 z 2 produktów

Moc ładowarek Wallbox


Wallbox 22kW może naładować baterię samochodu elektrycznego w ciągu kilku godzin. Po podłączeniu domowa stacja ładowania sprawdza stan baterii i dostosowuje moc ładowania do aktualnych potrzeb. W ten sposób Wallbox zapewnia bezpieczne ładowanie w najbardziej optymalnych dla baterii warunkach. Należy jednak pamiętać, że aby Wallbox działał z maksymalną mocą 22 kW konieczna jest nie tylko instalacja trój fazowa. Budynek w którym jest zamontowany Wallbox musi mieć odpowiednią moc przyłączeniową. Jeżeli moc przyłączeniowa jest zbyt mała, Wallbox będzie działał z mocą np. 11 kW.

Zalety ładowarek Wallbox
Użycie prądu zmiennego do ładowania, jest bezpieczne dla baterii samochodu elektrycznego. Nawet użycie Wallboxa o mocy 22kW nie powoduje przyspieszonej degradacji baterii. W ten sposób można tanio ładować samochód elektryczny i przez wiele lat cieszyć się niezmiennym zasięgiem swojego elektryka.

Wiele ładowarek Wallbox posiada gniazdo Typu 2, przez co zyskuje na uniwersalności. Do ładowarki można podłączyć samochód elektryczny z dowolnym gniazdem. Wystarczy, że właściciel posiada własny kabel. Dzięki temu jeden Wallbox może być wykorzystany do ładowania samochodów marki Tesla, Renault, Mercedes, Bmw czy Audi. Uniwersalne ładowarki Wallbox mogą więc być doskonałym rozwiązaniem dla firm, które chcą zapewnić swoim pracownikom ładowanie samochodów elektrycznych na parkingach.

Gdzie zamontować Wallbox?
Najczęściej domowa stacja ładowania Wallbox montowana jest w garażu lub pod wiatą samochodową. Dobrym rozwiązaniem jest połączenie kilku funkcji w postaci wiaty fotowoltaicznej ze stacją ładującą.

Zalety carportu fotowoltaicznego z Wallbox:
Pozwala produkować energię elektryczną dzięki fotowoltaice.
Daje możliwość wykorzystywać część wyprodukowanej energii do darmowego ładowania samochodu elektrycznego, zwiększając jednocześnie auto konsumpcję energii z fotowoltaiki.
Chroni samochód przed opadami i nadmiernym przegrzewaniem.
Zapewnia optymalne warunki do pracy falownika fotowoltaicznego i ładowarki Wallbox.
Stacja ładowania czy ładowarka Wallbox?
Komercyjne stacje dysponują w tej chwili mocami przekraczającymi 100kW, ale należy pamiętać, że szybka ładowarka do samochodu elektrycznego może być zarezerwowana przez inne auto. Wraz z rosnącą popularnością aut elektrycznych problem ten będzie się nasilał.

Również koszty ładowania na komercyjnej stacji są dużo wyższe niż w gdy korzystamy z domowego Wallboxa. Dlatego własna ładowarka do samochodu elektrycznego w domu jest najtańszym i najbardziej pewnym sposobem ładowania prywatnego auta. Własny Wallbox daje możliwość ładowania baterii w taniej taryfie nocnej. Osoby które posiadają własną instalację fotowoltaiczną mogą wykorzystać Wallbox do darmowego ładowania auta elektrycznego lub hybrydy PHEV.