Wybierz urządzenie
Wybierz urządzenie
i dobierz pasujące produkty
×
Wybrane urządzenie
Wybrane urządzenie:

Zasilacze awaryjne UPS (12)

Banner kategorii Zasilacze awaryjne UPS
Sortuj:

Strefa pomocy

Jak wybrać UPS?

Kupując UPS wiele osób sprawdza przede wszystkim jego moc. Do domowego użytku sprawdzi się UPS o mocy 300 W, do biura czy dla graczy o mocy 500 W, dla serwerowni model o mocy co najmniej 1000 W. Wszystko zależy od przeznaczenia i tego, czego oczekujemy. W przypadku dobierania odpowiedniego UPS-a najlepiej jest znać pobór mocy urządzenia, do którego ma być on przeznaczony.

Przeczytaj poradnik: "Jak dobrać zasilacz UPS?" na naszym blogu.


Kupując UPS wiele osób sprawdza przede wszystkim jego moc. Do domowego użytku sprawdzi się UPS o...

Czy do UPS’a można podłączyć listwę zasilającą?

Do awaryjnych zasilaczy ups nie można podłączać listew zasilających czy różnego rodzaju rozgałęźników. Dlatego sam UPS musi mieć tyle gniazd, ile nam potrzeba np. na monitor, komputer, router. Warto jednak wybrać model z dodatkowymi gniazdami podtrzymującymi. W zasilaczu powinny być też gniazda filtrujące do podłączenia np. drukarki. 


Do awaryjnych zasilaczy ups nie można podłączać listew zasilających czy różnego rodzaju...

Jakie są rodzaje zasilaczy UPS?

Line-Interactive AVR.
Jest to najlepsze rozwiązanie dla typowych urządzeń, które nie mają dużych wymagań. W systemie tym zasilacz UPS sprawdza na bieżąco parametry prądu z sieci. W przypadku nagłych wzrostów i spadków napięcia koryguje napięcie i natężenie na wyjściu zasilacza UPS.  Umożliwia to skuteczną pracę takich urządzeń jak komputery, serwery i inne, przy zachowaniu bezpieczeństwa i ciągłości działania. Przy awarii zasilania, podłączone urządzenia są przełączane na zasilanie ze wbudowanego akumulatora. 

Zasilacz UPS online.
Jest to najbezpieczniejszy rodzaj zasilacza UPS. Gwarantuje on całkowitą separację sieci energetycznej i podłączonych pod zasilacz urządzeń. W zasilaczu UPS online, w pierwszej kolejności zasilanie z sieci jest zamieniane na prąd stały, który ładuje umiejscowiony wewnątrz ładowarki UPS akumulator. Następnie prąd zgromadzony w akumulatorze jest ponownie przekształcany w prąd przemienny, który płynie do podłączonych urządzeń. W przypadku zaniku zasilania w sieci akumulator nadal kontynuuje swoją pracę (bez potrzeby przełączania). Jedynie akumulator nie jest ładowany prądem z sieci. Dzięki temu zasilacz UPS online nadaje się do najbardziej wrażliwych urządzeń, likwidując wszelkie szumy i nieregularności parametrów prądu w sieci. Do szaf teleinformatycznych, warto wybrać zasilacz UPS online do szaf rack. 


Line-Interactive AVR. Jest to najlepsze rozwiązanie dla typowych urządzeń, które nie mają dużych...

Zasilacz UPS i sinusoida, co wybrać?

Prąd na wyjściu z zasilacza UPS może mieć moc o przebiegu sinusoidy aproksymowanej lub czystej sinusoidy. Aproksymowana sinusoida będzie odpowiednia dla większości routerów, zestawów serwerowych, silników eklektycznych i innych urządzeń. Bardziej wrażliwe urządzenia (np. piece CO) powinny pracować z zasilaczem UPS, którego moc wyjściowa ma przebieg czystej sinusoidy. Dzięki temu dostarczany do urządzenia prąd będzie miał dokładnie takie same parametry jak ten dostępny bezpośrednio w gniazdku. Oznacza to, że taki zasilacz UPS będzie odpowiedni dla każdego urządzenia.


Prąd na wyjściu z zasilacza UPS może mieć moc o przebiegu sinusoidy aproksymowanej lub czystej...
1 - 12 z 12 produktów

Jak działa zasilacz awaryjny UPS i do czego służy?

Zasilacz awaryjny UPS to urządzenie, którego zadaniem jest podtrzymanie zasilania podpiętych do niego urządzeń, gdy zabraknie prądu w naszym mieszkaniu lub miejscu pracy. Zasilacz UPS należy podpiąć do gniazdka sieciowego, funkcjonuje on wtedy w stanie spoczynku i gromadzi energię w swoich akumulatorach zapewniając ochronę przeciwprzepięciową podłączonym urządzeniom. Gdy zasilacz awaryjny wykryje spadek napięcia w sieci, lub jego całkowity zanik, wtedy natychmiast przejmuje rolę gniazdka sieciowego, dzięki czemu mamy czas na zapisanie efektów naszej pracy. Zasilacze awaryjne mają szerokie zastosowanie w branżach, gdzie awaria prądu mogłaby nieść za sobą poważne konsekwencje, m.in. w systemach alarmowych, monitoringu, serwerach czy kasach fiskalnych. Coraz chętniej są też stosowane w domowych warunkach, ponieważ zapewniają pełną ochronę podczas przerw w dostawie prądu dla takich urządzeń jak telewizory czy komputery. Więcej : Jak działa zasilacz awaryjny

Jak określić czas pracy zasilacza UPS?

Przed zakupem tak ważnego produktu, jak zasilacz UPS, musimy zadać sobie pytanie, jaka będzie łączna moc urządzeń podpiętych do naszego UPS-a oraz jakie to będą urządzenia. Aby uzyskać jak najlepszą efektywność zasilacza oraz jego czasu pracy, łączne obciążenie wszystkich podpiętych urządzeń nie powinno przekraczać 80% sprawności zasilacza UPS.

Ile wat pobierają Twoje urządzenia?

  • Monitor LCD – 30 - 70W
  • Komputer stacjonarny – 100 - 150W
  • Komputer gracza – 250 - 300W
  • Stacja graficzna – 250 - 400W
  • Konsola do gier – 80 - 120W

Przykładowo do stacji graficznej pobierającej 400W powinniśmy zastosować zasilacz UPS o mocy minimum 500W.

Jaki zasilacz UPS wybrać do komputera?

Jeśli wiemy już jaką moc powinien mieć nasz awaryjny zasilacz UPS, przejdźmy do wyboru topologii zasilacza UPS. Najlepszym rozwiązaniem do biurowych i domowych zastosowań będzie zakup zasilacza typu line-interactive. Zasilacze te przełączane są w tryb akumulatorowy tylko w momencie wykrycia braku napięcia, w stanie czuwania zasilają podpięte urządzenia bezpośrednio z sieci. Są również wyposażone w automatyczny stabilizator napięcia, dzięki czemu zasilacz awaryjny UPS nie tylko chroni nas przed zanikiem napięcia, ale również przed możliwymi wahaniami napięcia w sieci. Ostatnim parametrem, na który musimy zwrócić uwagę jest kształt napięcia wyjściowego. Do domowych zastosowań najodpowiedniejszym wyborem będzie modyfikowana sinusoida, która ma prostszą budowę i zapewnia stabilne działanie Twoich urządzeń. Zasilacze z czystą sinusoidą są wymagane do zdecydowanie bardziej wrażliwych urządzeń takich jak np. serwery czy pompy pieca CO.

Jaki zasilacz UPS wybrać do serwera?

Jeśli potrzebujemy zasilacz UPS do naszego serwera, musimy wybrać profesjonalne urządzenie najwyższej jakości od renomowanego producenta. Nawet chwilowa utrata zasilania w serwerowni może mieć katastrofalne skutki i doprowadzić do utraty cennych danych. Dlatego też najlepszym rozwiązaniem będzie zakup zasilacza UPS wykonanego w topologii Online. To rozwiązanie najlepiej sprawdza się w serwerowni, ponieważ tylko zasilacze online w pełni odizolują serwer od wszelkich zakłóceń w sieci, dzięki czemu czas przełączania na zasilanie bateryjne jest natychmiastowy. Warto zwrócić uwagę na rodzaj gniazd oraz ich ilość, abyśmy mogli podpiąć wszystkie nasze urządzenia. Najczęściej stosowane są zasilacze UPS Rack, które są montowane w 19 calowych szafach serwerowych.

Czytaj więcej