Gdzie znaleźć oznaczenia modelu?
Gdzie znaleźć oznaczenia modelu?
Strefa pomocy
Jak wybrać UPS?
Kupując UPS wiele osób sprawdza przede wszystkim jego moc. Do domowego użytku sprawdzi się UPS o mocy 300 W, do biura czy dla graczy o mocy 500 W, dla serwerowni model o mocy co najmniej 1000 W. Wszystko zależy od przeznaczenia i tego, czego oczekujemy. W przypadku dobierania odpowiedniego UPS-a najlepiej jest znać pobór mocy urządzenia, do którego ma być on przeznaczony.
Przeczytaj poradnik: "Jak dobrać zasilacz UPS?" na naszym blogu.
Czy do UPS’a można podłączyć listwę zasilającą?
Do awaryjnych zasilaczy ups nie można podłączać listew zasilających czy różnego rodzaju rozgałęźników. Dlatego sam UPS musi mieć tyle gniazd, ile nam potrzeba np. na monitor, komputer, router. Warto jednak wybrać model z dodatkowymi gniazdami podtrzymującymi. W zasilaczu powinny być też gniazda filtrujące do podłączenia np. drukarki.
Jakie są rodzaje zasilaczy UPS?
Line-Interactive AVR.
Jest to najlepsze rozwiązanie dla typowych urządzeń, które nie mają dużych wymagań. W systemie tym zasilacz UPS sprawdza na bieżąco parametry prądu z sieci. W przypadku nagłych wzrostów i spadków napięcia koryguje napięcie i natężenie na wyjściu zasilacza UPS. Umożliwia to skuteczną pracę takich urządzeń jak komputery, serwery i inne, przy zachowaniu bezpieczeństwa i ciągłości działania. Przy awarii zasilania, podłączone urządzenia są przełączane na zasilanie ze wbudowanego akumulatora.
Zasilacz UPS online.
Jest to najbezpieczniejszy rodzaj zasilacza UPS. Gwarantuje on całkowitą separację sieci energetycznej i podłączonych pod zasilacz urządzeń. W zasilaczu UPS online, w pierwszej kolejności zasilanie z sieci jest zamieniane na prąd stały, który ładuje umiejscowiony wewnątrz ładowarki UPS akumulator. Następnie prąd zgromadzony w akumulatorze jest ponownie przekształcany w prąd przemienny, który płynie do podłączonych urządzeń. W przypadku zaniku zasilania w sieci akumulator nadal kontynuuje swoją pracę (bez potrzeby przełączania). Jedynie akumulator nie jest ładowany prądem z sieci. Dzięki temu zasilacz UPS online nadaje się do najbardziej wrażliwych urządzeń, likwidując wszelkie szumy i nieregularności parametrów prądu w sieci. Do szaf teleinformatycznych, warto wybrać zasilacz UPS online do szaf rack.
Zasilacz UPS i sinusoida, co wybrać?
Prąd na wyjściu z zasilacza UPS może mieć moc o przebiegu sinusoidy aproksymowanej lub czystej sinusoidy. Aproksymowana sinusoida będzie odpowiednia dla większości routerów, zestawów serwerowych, silników eklektycznych i innych urządzeń. Bardziej wrażliwe urządzenia (np. piece CO) powinny pracować z zasilaczem UPS, którego moc wyjściowa ma przebieg czystej sinusoidy. Dzięki temu dostarczany do urządzenia prąd będzie miał dokładnie takie same parametry jak ten dostępny bezpośrednio w gniazdku. Oznacza to, że taki zasilacz UPS będzie odpowiedni dla każdego urządzenia.
Zasilacze UPS Green Cell Power Proof to gwarancja bezpieczeństwa w Twoim biurze i domu. Zasilacze UPS do komputera tej marki są skrupulatnie testowane przez specjalistów elektrotechników w laboratoryjnych warunkach, aby utrzymać wysoką jakość i niezawodność produktu. Dzięki wbudowanym akumulatorom zasilacz bezprzerwowy UPS jest w stanie przejąć role gniazda sieciowego i podtrzymywać zasilanie nawet w przypadku dużych i długotrwałych wahań napięcia. Akumulatory żelowe AGM marki Green Cell w naszych UPS-ach mają napięcie 12V oraz pojemność 7Ah oraz 9Ah. Baterie te mają żywotność aż do 5 lat. Zasilacz UPS Micropower oraz Microsine z wyświetlaczem LCD to sprzęt, który nie może zawieść - dlatego kontrola jakości jest tutaj tak ważna.
Instalacja w systemie Windows przebiegła standardowo i bezproblemowo. Aplikacja po uruchomieniu umiejscawia się w pasku narzędziowym i na początku informuje o braku połączenia z UPS-em, jednak rozwiązaniem tego jest wybranie w opcjach programu odpowiedniego typu połączenia z zasilaczem jakim jest „Mega(USB)”. Zatwierdzenie zmiany powoduje pojawienie się informacji o nawiązaniu połączenia. Oprogramowanie nie jest kompatybilne z serwerami Synology. QNAP oraz systemami operacyjnymi Linux i MacOSX.