Znajdź coś dla siebie

Wybierz urządzenie
Wybierz urządzenie
i dobierz pasujące produkty
×
Moje urządzenia

Brak zapisanych urządzeń

Automatycznie zapiszemy wyszukane urządzenia, a Ty oszczędzasz czas i otrzymasz dopasowane promocje.

Przejdź do Moich urządzeń
Wybrane urządzenie

Wybrane urządzenie:

Akumulator żelowy

Akumulatory AGM to jakość, wygoda oraz większe bezpieczeństwo. Żelowe akumulatory coraz częściej są stosowane zarówno do urządzeń domowych, biurowych, jak i specjalistycznego sprzętu ciężkiego. Nasz sklep oferuje zróżnicowaną ofertę, w której szybko znajdziecie akumulator dopasowany do swoich potrzeb. Znajdujące się z lewej strony filtry pomogą szybko zawęzić liczbę dostępnych produktów pod kątem wymiarów, pojemności oraz napięcia. Przed zakupem zalecamy zapoznać się z informacjami o technicznych parametrach starego akumulatora – powinny się one znajdować na tabliczce znamionowej na boku obudowy. W razie wystąpienia problemów z doborem lub niepewności co do bezpieczeństwa działania akumulatora z konkretnym sprzętem zapraszamy do skontaktowania się z naszym Biurem Obsługi Klienta. Nasi specjaliści szybko pomogą wam dopasować odpowiedni model z naszej oferty.

Strefa pomocy

Jak dobrać i prawidłowo użytkować akumulator AGM?

Przed doborem odpowiedniej baterii sprawdź parametry wcześniej stosowanego akumulatora. Szczególną uwagę powinieneś zwrócić na poniższe parametry:  • • Napięcie (V)
  • • Pojemność (Ah)Warto również porównać wymiary akumulatora z wcześniej stosowanym sprzętem - dzięki temu zyskasz pewność, że swobodnie zmieszczą się one w wyznaczonym do tego miejscu. Gdy porównasz wszystkie te elementy, spokojnie możesz przystępować do zakupu.Zachęcamy również do naszego poradnika "Jak dobrać i prawidłowo użytkować akumulator AGM?"


Przed doborem odpowiedniej baterii sprawdź parametry wcześniej stosowanego akumulatora....

Jak dobrać akumulator do zasilania awaryjnego?

Dobrze dobrany akumulator Green Cell do zasilania awaryjnego zapewni Ci prawidłowe działanie podłączonych do niego urządzeń. Aby prawidłowo dobrać akumulator do zasilania awaryjnego (UPS), musimy sprawdzić w danych technicznych UPS-a, jakie Baterie (napięcie(V), ilość (szt.) oraz pojemność (AH) ) zostało zamontowane i na tej podstawie dobrać baterie o odpowiednim napięciu oraz pojemności.Zachęcamy również zapoznać się z poradnikiem  "Wymiana akumulatorów w zasilaczu UPS"


Dobrze dobrany akumulator Green Cell do zasilania awaryjnego zapewni Ci prawidłowe działanie...

Akumulator do jachtu lub łodzi – jak go dobrać?

Każdy właściciel jachtu lub łodzi zdaje sobie sprawę, jak ważną kwestią jest wybór odpowiedniego akumulatora. Kupując nowy akumulator Green Cell, powinieneś zwrócić uwagę na typ silnika oraz jego wymiary i wagę. Od dłuższego czasu, dużą popularnością w przypadku łodzi i jachtów cieszą się akumulatory AGM. W naszej ofercie znajdziesz wiele Akumulatorów AGM VRLA Green Cell, które będą idealne dla jachtów i łodzi!Zachęcamy również do naszego poradnika "Akumulator do jachtu lub łodzi – jak go dobrać?"


Każdy właściciel jachtu lub łodzi zdaje sobie sprawę, jak ważną kwestią jest wybór odpowiedniego...

Jaki akumulator do samochodu zabawki?

W zabawkowych samochodach najczęściej stosuje się akumulatory żelowe AGM. Zdecydowana większość z nich posiada wymiary 151 x 65 x 95 mm, a ich napięcie wynosi 12V. W naszej ofercie znajdziesz wiele akumulatorów Green Cell AGM VRLA, które spełniają powyższe wymogi. Dzięki temu bez problemu znajdziesz odpowiedni sprzęt, który wydłuży zabawę Twojemu dziecku!


W zabawkowych samochodach najczęściej stosuje się akumulatory żelowe AGM. Zdecydowana większość z...
Akumulator bezobsługowy AGM VRLA Green Cell 4V 4.5Ah do systemów alarmowych i zabawek
star star star star star
(1)
Akumulator bezobsługowy AGM VRLA Green Cell 4V 4Ah do systemów alarmowych i zabawek
Nowość
Nowość
Nowość
Bestseller
Bestseller
Bestseller
Bestseller
Bestseller
Pojemność: 4.5Ah
Napięcie: 4V
Producent ogniw: Green Cell
Typ: VRLA AGM
24,95 zł
Pojemność: 4Ah
Napięcie: 4V
Producent ogniw: Green Cell
Typ: VRLA AGM
22,95 zł
1 - 40 z 57 produktów

Co to jest akumulator AGM (Absorbent Glass Mat)?

W akumulatorach typu AGM (Absorbent Glass Mat) cały zawarty w nim elektrolit skupiony jest w matach z włókna szklanego, które umieszczone są pomiędzy ołowianymi płytami. Akumulatory AGM zawierają jednokierunkowy zawór ciśnieniowy zwany VRLA (Valce Regulated Lead Acid), otwiera się on w przypadku nadmiernego zwiększenia ciśnienia wewnątrz akumulatora np. podczas przeładowania akumulatora i bezpiecznie odprowadza powstały gaz na zewnątrz.

Jakie są zalety akumulatorów AGM?

1. Wyższe napięcie i dłuższy czas pracy.

2. Bardzo dużą gęstość energii.

3. Pozostają zawsze suche i szczelne, nie jest konieczne uzupełnianie odparowanej wody i konserwacja elektrolitu.

4. Mogą pracować w niski temperaturach bez ryzyka wzrostu objętości elektrolitu i rozszczelnienia obudowy.

5. Włókno szklane skutecznie zabezpiecza akumulator przed wstrząsami i wibracjami.

6. Akumulator może pracować w dowolnej pozycji.

7. Lepsze odprowadzanie ciepła.

Do jakich urządzeń możemy zastosować akumulatory AGM?

Akumulatory AGM doskonale sprawdzą się jako źródło zasilania:

1. Buforowego (akumulator w trakcie pracy jest stale doładowywana) np. w zasilaczach awaryjnych UPS, alarmach, oświetleniu awaryjnym, kasach fiskalnych.

2. Cyklicznego (akumulator jest rozładowywany i ładowany w pełnych cyklach) np. wózki golfowe, samochody zabawki, wózki inwalidzkie i golfowe, kosiarki ale również kampery, przyczepy kempingowe, łodzie, żaglówki, motorówki.

Jak dobrać akumulator AGM do łodzi, żaglówki, kampera, motorówki, przyczepy kempingowej, samochodu zabawki, zasilacza awaryjnego UPS?

1. Wybierz akumulator o identycznym napięciu jak oryginał – w przypadku akumulatorów AGM mamy dostępne wersje 6V i 12V, jeżeli potrzebujesz wyższego napięcia możesz je uzyskać łącząc akumulatory szeregowo (plus do minusa, minus do plusa). Przykładowo aby uzyskać napięcie 24V wystarczy połączyć szeregowo dwa akumulatory o napięciu 12V.

2. Pojemność akumulatora – nie jest zalecany zakup akumulatora o mniejszej pojemności niż oryginał. Natomiast bez obaw możemy w urządzeniu zastosować akumulator o większej pojemności. Pojemność akumulatora można zwiększyć łącząc równolegle (plus do plusa, minus do minusa) dwa akumulatory o tym samym napięciu.

3. Sprawdź wymiary oryginalnego akumulatora i upewnij się, że wybrany przez Ciebie model będzie pasował w gniazdo w urządzeniu.

4. Zweryfikuj położenie biegunów, tak aby bez problemów podpiąć akumulator do urządzenia.

Jak zwiększyć żywotność akumulatora AGM?

1. Do ładowania akumulatora stosuj jedynie oryginalną ładowarkę dostarczoną przez producenta.

2. Unikaj pracy w temperaturze poniżej -15 st. C oraz powyżej +45 st. C.

3. Jeżeli nie używasz akumulatora przez dłuższy czas przechowuj go w temperaturze około 20 st. C naładowanego do poziomu około 70%.

Jaka jest żywotność akumulatorów AGM?

Akumulatory AGM mogą stanowić trwałe źródło zasilanie nawet do 5 lat przy prawidłowym użytkowaniu.

Jak zwiększyć napięcie akumulatora AGM?

Akumulatory AGM występują w napięciu 6V i 12V, co jednak jeśli potrzebny nam akumulator o napięciu np. 24V ? Rozwiązanie jest proste wystarczy, że dwa akumulatory o napięciu 12V połączysz ze sobą szeregowo (plus z minusem oraz minus z plusem).

Jak zwiększyć pojemność akumulatora AGM?

Podobnie jak w przypadku napięcia, aby uzyskać większą pojemność akumulatora wystarczy zastosować połączenie tym razem równoległe (pluz z plusem oraz minus z minusem), dzięki temu łącząc dwa akumulatory 12V 50Ah, uzyskujemy baterię 12V o pojemności 100Ah.