Nie trać czasu na scrollowanie
Wybierz urządzenie i dobierz produkt
×
Wybierz urządzenie i dobierz produkt

Gdzie znaleźć oznaczenia modelu?

Wybierz model swojego urządzenia
+
Dodaj swoje urządzenie, a my dopasujemy kompatybilne produkty za Ciebie!
Dodano!

Gdzie znaleźć oznaczenia modelu?

Dodaj urządzenie Dodaj swoje urządzenie, a my dopasujemy kompatybilne produkty za Ciebie!
Przejdź do listy urządzeń

Pytania i odpowiedzi

Jak możemy Ci pomóc?

Najczęściej zadawane Najczęściej zadawane
Najczęściej zadawane Najczęściej zadawane
Jak sprawdzić, czy produkt jest dostępny w salonie?
Dostępność towaru można sprawdzić klikając w napis Sprawdź dostępność w salonach. Jeśli produkt, który Państwa zainteresował, jest obecnie niedostępny w wybranym salonie, to prosimy o kontakt telefoniczny w celu sprowadzenia produktu.

Informacje gdzie można znaleźć nasze sklepy znajdą Państwo w klikając SKLEPY
W jaki sposób otrzymam fakturę/paragon ?
Dbamy o ekologię i ważne jest dla nas oszczędzanie papieru, dlatego dokumenty sprzedaży są wysyłane drogą elektroniczną w postaci e-faktury. Do przesyłek nie dodajemy faktur lub paragonów w wersji papierowej. Dokumenty są przesyłane drogą mailową w godzinach wieczornych w dniu wysyłki.
Czy mogę zakupić produkt w salonie bez zamówienia?
Jest taka możliwość, natomiast dostępność towaru gwarantujemy wyłącznie po wcześniejszym zamówieniu. Informujemy wtedy mailowo o rezerwacji i możliwości odbioru.
Gdzie znajdę numer nadania lub link do śledzenia przesyłki?
Numer nadania jest wysyłany drogą mailową na adres podany przez Państwa w zamówieniu.
Czy można zwrócić produkt?
Dajemy możliwość zwrotu lub wymiany towaru aż do 30 dni od dnia zakupu. Jeżeli napotkali Państwo problem z zakupionym produktem lub zakupiony produkt nie spełnia Państwa oczekiwań, bardzo prosimy o kontakt telefoniczny. Szczegółowe informacje znajdą Państwo tutaj.
Otrzymałem fakturę bez podpisu oraz pieczątki, czy taki dokument jest bez nich ważny?
Już od 2004 roku nie są wymagane pieczątki oraz podpisy na fakturze. Aby dokument był wiążący wystarczy, by znajdowały się na niej odpowiednie dane (np. Nabywca, sprzedający, produkt oraz kwota).
Jestem nauczycielem i potrzebuję faktury imiennej, jak uzyskać taki dokument?
Ze względu na to, że do każdego zamówienia złożonego online jest wystawiana faktura, wystarczy wpisać odpowiednie dane podczas finalizowania zakupu - adres wysyłki oraz dane do faktury, mogą dotyczyć również osoby prywatnej. Odpowiedni dokument zostaje przesłany drogą elektroniczną do dwóch dni roboczych od złożenia zamówienia.
Produkty Produkty
Produkty Produkty
Jak dobrać Power Bank?
1. Pojemność baterii w telefonie Najważniejsze co musimy sprawdzić, to pojemność baterii w naszych telefonach, a ta może wahać się od niewiele ponad 1000 mAh do nawet 4000 mAh. Należy pamiętać, że podczas ładowania dochodzi do nieuniknionych strat energii, które w rezultacie mogą zmniejszyć realną skuteczność power banka do nawet 75%. Jest to zupełnie naturalne zjawisko i trzeba się z nim liczyć. 

2. Power bank do smartfona – na jakie parametry zwrócić uwagę? Jeśli jesteśmy posiadaczami telefonu, który umożliwia szybkie ładowanie, warto wybrać power bank obsługujący ładowanie natężeniem 2,1 A lub QC 3.0. Dzięki temu możemy uzyskać nawet dwukrotnie szybszy czas ładowania w porównaniu z innymi modelami. Należy jednak pamiętać, że opcja szybkiego ładowania nic nam nie da, jeśli telefon nie jest z nią kompatybilny.Obecny ranking power banków na Lato 2019 znajdą Państwo na naszym blogu RANKING .
Jak dobrać baterię do laptopa?
Dwa proste sposoby jak odnaleźć baterie pasującą do Państwa modelu laptopa


1. Model Urządzenia
Model laptopa najczęściej znajduje się na spodzie urządzenia. Proszę odczytaj go i wpisz w wyszukiwarce sklepu.
np. Asus K53SV / HP Pavilion G6 / MacBook Pro 13 A1278

2. Kod Baterii
Kod baterii znajduje się na wewnętrznej stronie akumulatora, jest podany bezpośrednio na niej. Odczytaj kod i wpisz go w wyszukiwarce sklepu.
np. AA-PB9NC6B / A32-M47 / BTY-L45 Zachęcamy również do zapoznania się z poradnikiem na naszym blogu:

https://blog.swiatbaterii.pl/jak-dobrac-baterie-do-laptopa
„Ładowanie nie odbywa się” – problem ładowania baterii w MacBookach
Zdarza się, że przy zakupie nowego akumulatora do MacBooka występuje błąd ładowania. Poniższy artykuł pomoże rozwiązać problem:
„Ładowanie nie odbywa się” – problem ładowania baterii w Macbookach 
Jaki zasilacz do laptopa?
Jeśli model Państwa laptopa znajduje się w ofercie produktu to jak najbardziej będzie on dedykowany. Jak znaleźć model laptopa?

Model laptopa najczęściej znajduje się na jego obudowie. Proszę go odczytać i wpisać w wyszukiwarce sklepu.
np. Asus K53SV / HP Pavilion G6 / MacBook Pro 13 A1278

Szczegółowe informacje dotyczące doboru zasilacza znajdą Państwo również na naszym blogu, w artykule "Jak dobrać zasilacz do laptopa?" .
Ile razy Power Bank naładuje telefon?
Do obliczenia wystarczy znać pojemność baterii w naszym telefonie i podzielić przez tę wartość rzeczywistą pojemność power banka. Poniżej znajdą Państwo tabelę z najbardziej popularnymi modelami telefonów oraz ilość ładowań dwoma power bankami marki Green Cell o pojemności 10000 mAh oraz 20000 mAh:

Dowiedz się więcej na naszym blogu: Ile razy power bank naładuje telefon?
Na czym polega Ultra Charge?
Szybkie ładowanie w standardzie Ultra Charge opiera się na trzech profilach ładowania – 5/9/12V. W zależności od tego, jakie urządzenie podłączamy, możemy być pewni, że dobrany zostanie odpowiednie napięcie ładowania, a natężenie będzie możliwie najwyższe. Technologia gwarantuje bezpieczne i szybkie ładowanie niezależnie od podłączonego urządzenia. Korzystając z Ultra Charge bez problemu naładujemy większość smartfonów od 0 do 100% w 1-1,5 godziny.
Czy do Power Banka jest dołączany kabel?
Do każdego power banka, jest dołączany kabel USB Micro-USB lub USB-C (informacja podana w specyfikacji) może on służyć do ładowania power banka oraz jeśli telefon posiada odpowiednie gniazdo, to może być on ładowany również za pośrednictwem tego właśnie kabla.
Czy do Power Banka jest dołączana ładowarka?
Do zestawu z power bankiem nie jest dołączona ładowarka sieciowa, taką ładowarkę mogą Państwo zakupić osobno. Poniżej link:

https://swiatbaterii.pl/863-ladowarki-do-telefonow#/typ_ladowarki-sieciowa
Czy ten Power Bank będzie odpowiedni do mojego modelu telefonu?
Tak naprawdę każdy power bank będzie odpowiedni do naszego telefonu, pod warunkiem, że jest on smartfonem. Wszystko zależy od naszych preferencji i przeznaczenia. Jeśli zależy nam na poręcznym urządzeniu, który nie zajmuje wiele miejsca i śmiało możemy go nosić w kieszeni spodni to polecamy power banki do 10 000 mAh. Jeżeli jednak chcemy mieć konkretny  bank energii, aby częstować energią inne urządzenia, to proponujemy dwa razy większy model od 20 000 mAh.
Jak przedłużyć żywotność baterii w laptopie?
Wystarczy stosować się do tych 6 kroków:
  1.        Należy unikać krótkich cykli ładowania, ponieważ Akumulator w naszym urządzeniu posiada określoną przez producenta ilość cykli ładowania.

  2.        Używaj baterii. Nasz akumulator został zaprojektowany po to, by z niego korzystać. Nieustanne wyjmowanie go z urządzenia nie wpłynie korzystnie na jego kondycję.

  3.        Nie dopuszczaj do całkowitego rozładowania. Współcześnie produkowane baterie litowo-jonowe oraz litowo-polimerowe są niezwykle wrażliwe na całkowite rozładowanie. Wielokrotne powtórzenie takiej sytuacji może                 doprowadzić do nieodwracalnego uszkodzenia akumulatora.

  4.        Dbaj o temperaturę pracy. Temperatura jest niezmiernie ważnym czynnikiem wpływającym na żywotność naszego akumulatora. W celu zapewnienia optymalnych jej wartości, należy okresowo czyścić system                                 odprowadzania ciepła w laptopie (przy pomocy sprężonego powietrza lub kompresora), a także wystrzegać się użytkowania sprzętu na miękkich powierzchniach (mogących zasłonić otwory chłodzenia).

  5.        Pozwól baterii na odpoczynek. Jeżeli planujemy dłuższą przerwę od korzystania z laptopa, warto wyjąć z niego baterię i umieścić w suchym, chłodnym miejscu. Warto uprzednio naładować go do poziomu ok 50%, by uniknąć             całkowitego rozładowania. 
Czy bateria o napięciu 11,1V będzie odpowiednia jeśli wcześniejsza bateria występowała w napięciu 14,4V?
Baterii 11,1V nie stosujemy zamiennie z 14,4V i odwrotnie. Może to skutkować stałym uszkodzeniem laptopa. Jeśli dobieramy nową baterię do swojego laptopa to należy zwrócić uwagę w jakim napięciu występowała bateria fabryczna. Informację tę znajdziemy bezpośrednio na baterii.
Dlaczego baterie występują w dwóch wersjach, 10,8V i 11,1V, czy to jest prawidłowe?
Jak najbardziej jest to prawidłowe. Różnice w napięciu wynikają z różnych pomiarów i zastosowanych ogniw. Należy zaznaczyć, że tak niewielkie różnice w napięciu są nieodczuwalne przez naszego laptopa i w żadne sposób nie wpływa negatywnie na jego pracę. 
Czy pojemność baterii (mAh) może być większa?
Jak najbardziej można stosować baterie o większej pojemności. Pojemność baterii wyraża się w miliamperogodzinach (mAh), im większa wartość pojemności np. 6800 mAh, tym dłuższy czas pracy możemy osiągnąć na jednym ładowaniu baterii, co zwiększa naszą mobilność i niezależność.
Czy mogę zastosować zasilacz o większej mocy?
Jak najbardziej tak. Należy jednak pamiętać o napięciu[V] wyjściowym zasilacza, aby było ono identyczne, jak w fabrycznym zasilaczu. 
Czy zasilacz jest odpowiedni do mojego laptopa?
Jeśli Państwa model laptopa znajduje się na liście kompatybilności produktu, to jak najbardziej jest to właściwy wybór i zapraszamy do zakupu. 
Czy ta klawiatura jest odpowiednia dla mojego laptopa?
Porównując swoją klawiaturę ze zdjęciami zaprezentowanymi w ofercie, zwracamy szczególną uwagę na długość i szerokość klawiatury, położenie zaczepów montażowych lub otworów na śrubki oraz położenie i długość taśmy sygnałowej. 
Czy można u Państwa wymienić klawiaturę?
Nie świadczymy usług wymiany klawiatury. Na szczęście w wielu modelach laptopów czynność ta jest bardzo prosta. Co więcej, możemy znaleźć w internecie instrukcje, które pokażą krok po kroku, jak tego dokonać. Możemy też dokonać wymiany w każdym serwisie komputerowym.

Na naszym blogu dowiesz się "Jak dobrać i wymienić klawiaturę w laptopie?".
Czy można zastosować klawiaturę z podświetleniem?
Podświetlenie klawiatury zazwyczaj wymaga podpięcia osobnej taśmy sygnałowej do laptopa. Jeśli nasz laptop nie posiada podświetlenia fabrycznie, klawiatura z podświetleniem nie będzie z nim działać.
Jaka bateria do wkrętarki?
Poniżej dwa sposoby dobrania odpowiedniego akumulatora do naszego narzędzia.   1. Model Urządzenia
Model narzędzia najczęściej znajduje się na rękojeści lub na obudowie przy silniku urządzenia.
2. Model Baterii
Kod baterii znajduje się na spodzie akumulatora, często jest to kod cyfrowy np. 194309-1, lub mieszany z literami np. BL1830.
Czy jeśli posiadam akumulator Ni-Cd (niklowo-kadmowy) to czy mogę zastosować ogni-wa Ni-Mh (niklowo-metalowo-wodorkowe)?
Obecnie nie prowadzi się sprzedaży akumulatorów zbudowanych na ogniwach Ni-Cd, w ich zastępstwo stosuje się ogniwa Ni-Mh, które są mniej szkodliwe dla środowiska. Ogniwa te można stosować zamiennie, w związku z czym jak najbardziej możemy zastosować akumulator Ni-Mh w zamian za akumulator Ni-Cd.
Czy ładowarka będzie pasować do baterii?
W tym przypadku należy zwrócić uwagę na rodzaj zastosowanych ogniw w akumulatorze. Jeśli planujemy zakupić akumulator Li-Ion (litowo-jonowy) a wcześniej korzystaliśmy z akumulatora na ogniwach Ni-Mh (niklowo-metylowo-wodorkowych) lub Ni-Cd (niklowo-kadmowych), to nowy akumulator nie będzie ładowany przez naszą ładowarkę i należy zakupić odpowiednią ładowarkę. https://swiatbaterii.pl/907-ladowarki-do-wkretarek-elektronarzedzi
Pojemność akumulatora (mAh) czy może być większa?
Jak najbardziej można stosować akumulatory o większej pojemności. Pojemność akumulatora wyraża się w miliamperogodzinach (mAh), im większa wartość pojemności np. 3000 mAh, tym dłuższy czas pracy możemy osiągnąć na jednym ładowaniu baterii, co zwiększa naszą mobilność i efektywność.
Jaka bateria do roweru?
Przy zakupie odpowiedniej baterii do EBIKE czyli roweru elektrycznego należy sugerować się następującymi danymi:

Napięcia - 24V 36V 48V 72V - Dobieramy napięcie dokładnie takie jakie jest na starej baterii lub deklarowane na silniku.

Rodzaj obudowy - musi ona być ona odpowiednia pod względem wymiarów oraz kształtu, żeby pasowała w miejsce używanej wcześniej baterii.

Wejście w rowerze czyli rodzaj gniazda.

Moc silnika - Musimy pamiętać o tym, że im mocniejszy silnik tym lepsze przyspieszenie, większe wsparcie podczas podjazdów, a co za tym idzie, szybsze rozładowywanie baterii. Wszystkie standardowe modele baterii pracują z silnikami elektrycznymi o maksymalnej mocy 250W.Zachęcamy również do zapoznania się z artykułem "jak dobrać baterię do roweru elektrycznego" .
Czy w rowerze elektrycznym można zastosować akumulatory żelowe?
Baterie do starszych rowerów elektrycznych, jedne z pierwszych na rynku mogą występować w odmianach Ni-MH (niklowo-metalowo-wodorkowe) lub AGM (zwykłe akumulatory) - obecnie żadne z baterii w ofercie nie są z nimi kompatybilne
Czy matryce które posiadamy w naszej ofercie są nowe?
Matryce, które posiadamy w naszej ofercie są oryginalne i fabrycznie nowe.  Produkowane przez firmy Innolux i BOE, które zaopatrują nowe laptopy w swoje produkty.
Jak sprawdzić model matrycy?
Model matrycy znajduje się na jej odwrocie. Można sprawdzić go też za pomocą programu:  https://www.hwinfo.com Gdy mamy dokładny model matrycy, wtedy wchodzimy na https:// www.panelook.com i w łatwy sposób sprawdzamy wszystkie parametry matrycy.

Na naszym blogu przeczytasz "Jak kupić odpowiednią i wymienić matrycę w laptopie?".
Jak dobrać matrycę?
przekątna ekranu - przekątna najczęściej wypisana jest na naklejce komputera, na pudełku, a w ostateczności można po prostu samemu ją wyznaczyć.

rozdzielczość ekranu - Musi być dokładnie taka sama jaka jest aktualnie. Nie można zmienić rozdzielczości matrycy na większą lub mniejszą. Jak ją odczytać? Najprościej gdy laptop działa użyć strony: http://www.whatismyscreenresolution.com

wtyk połączeniowy - Trzecim obowiązkowym parametrem jest wtyk. Wtyk można sprawdzić w specyfikacji matrycy (gdy znamy jej model) na stronie https://panelook.com Wymontowując matrycę, sprawdzając wygląd i umiejscowienie wtyku.

Na naszym blogu przeczytasz "Jak kupić odpowiednią i wymienić matrycę w laptopie?".
Jak wybrać UPS?
Kupując UPS wiele osób sprawdza przede wszystkim jego moc. Do domowego użytku sprawdzi się UPS o mocy 300 W, do biura czy dla graczy o mocy 500 W, dla serwerowni model o mocy co najmniej 1000 W. Wszystko zależy od przeznaczenia i tego, czego oczekujemy. W przypadku dobierania odpowiedniego UPS-a najlepiej jest znać pobór mocy urządzenia, do którego ma być on przeznaczony. Przeczytaj poradnik: "Jak dobrać zasilacz UPS?" na naszym blogu.
Czy do UPS’a można podłączyć listwę zasilającą?
Do awaryjnych zasilaczy ups nie można podłączać listew zasilających czy różnego rodzaju rozgałęźników. Dlatego sam UPS musi mieć tyle gniazd, ile nam potrzeba np. na monitor, komputer, router. Warto jednak wybrać model z dodatkowymi gniazdami podtrzymującymi. W zasilaczu powinny być też gniazda filtrujące do podłączenia np. drukarki. 
Jakie są rodzaje zasilaczy UPS?
Line-Interactive AVR.
Jest to najlepsze rozwiązanie dla typowych urządzeń, które nie mają dużych wymagań. W systemie tym zasilacz UPS sprawdza na bieżąco parametry prądu z sieci. W przypadku nagłych wzrostów i spadków napięcia koryguje napięcie i natężenie na wyjściu zasilacza UPS.  Umożliwia to skuteczną pracę takich urządzeń jak komputery, serwery i inne, przy zachowaniu bezpieczeństwa i ciągłości działania. Przy awarii zasilania, podłączone urządzenia są przełączane na zasilanie ze wbudowanego akumulatora. 

Zasilacz UPS online.
Jest to najbezpieczniejszy rodzaj zasilacza UPS. Gwarantuje on całkowitą separację sieci energetycznej i podłączonych pod zasilacz urządzeń. W zasilaczu UPS online, w pierwszej kolejności zasilanie z sieci jest zamieniane na prąd stały, który ładuje umiejscowiony wewnątrz ładowarki UPS akumulator. Następnie prąd zgromadzony w akumulatorze jest ponownie przekształcany w prąd przemienny, który płynie do podłączonych urządzeń. W przypadku zaniku zasilania w sieci akumulator nadal kontynuuje swoją pracę (bez potrzeby przełączania). Jedynie akumulator nie jest ładowany prądem z sieci. Dzięki temu zasilacz UPS online nadaje się do najbardziej wrażliwych urządzeń, likwidując wszelkie szumy i nieregularności parametrów prądu w sieci. Do szaf teleinformatycznych, warto wybrać zasilacz UPS online do szaf rack. 
Zasilacz UPS i sinusoida, co wybrać?
Prąd na wyjściu z zasilacza UPS może mieć moc o przebiegu sinusoidy aproksymowanej lub czystej sinusoidy. Aproksymowana sinusoida będzie odpowiednia dla większości routerów, zestawów serwerowych, silników eklektycznych i innych urządzeń. Bardziej wrażliwe urządzenia (np. piece CO) powinny pracować z zasilaczem UPS, którego moc wyjściowa ma przebieg czystej sinusoidy. Dzięki temu dostarczany do urządzenia prąd będzie miał dokładnie takie same parametry jak ten dostępny bezpośrednio w gniazdku. Oznacza to, że taki zasilacz UPS będzie odpowiedni dla każdego urządzenia.
Czy UPS włączy się automatycznie po rozładowaniu?
Jak najbardziej, jeśli tylko wróci napięcie z sieci to UPS się uruchomi mimo że  rozładował się podczas braku prądu w gniazdku. 
Czy mogę korzystać z kabla trójfazowego?
Tak, nasz przewód zapewnia kompatybilność wsteczną co oznacza, że może być stosowany nawet jeśli auto obsługuje wyłącznie jednofazowe ładownie. Polecamy wpis na naszym blogu: „Nowy kabel do EV Green Cell„
Czy przewód jest odporny na zachlapania lub najechanie kołem?
Tak, kabel dzięki swojej konstrukcji i zgodności z normami bezpieczeństwa jest chroniony przed niekorzystnymi warunkami, w jakich może przyjść mu pracować, między innymi zachlapaniem, drobnym żwirem, upadkiem, czy najechaniu pojazdem o masie do 2 ton.
Czy przewód Green Cell Type 2 EV jest kompatybilny z moim pojazdem?
Gniazda typu 2 są standardem zasilającym w większości samochód elektrycznych oraz stacji ładowania, jednak aby mieć pewność prosimy sprawdzić instrukcję dołączoną do Państwa pojazdu lub stronę producenta. Alternatywą jest porównanie gniazda ładowania ze zdjęciami na stronie produktu. W przypadku wątpliwości zachęcamy do kontaktu z naszym działem obsługi klienta.
Z jakimi urządzeniami współpracuje stacja dokująca?
Aby w pełni wykorzystać możliwości stacji dokującej urządzenie musi posiadać port USB-C  obsługujący technologię Power Delivery oraz przesyłanie obrazu. Szczegółowe informację na temat obsługiwanych funkcji portu USB-C można odnaleźć w instrukcji Państwa urządzenia. W zależności od zastosowanego portu szybkość ładowania może być ograniczona, a przesyłanie wideo niemożliwy. Odtwarzanie obrazu może być również ograniczone przez układ graficzny. Jeżeli laptop nie wspiera przesyłania obrazu w rozdzielczości 4k, nasza stacja będzie wyświetlać obraz w najwyższej dostępnej wartości.
Z jakimi urządzeniami współpracuje stacja dokująca?
Aby w pełni wykorzystać możliwości stacji dokującej urządzenie musi posiadać port USB-C  obsługujący technologię Power Delivery oraz przesyłanie obrazu. Szczegółowe informację na temat obsługiwanych funkcji portu USB-C można odnaleźć w instrukcji Państwa urządzenia. W zależności od zastosowanego portu szybkość ładowania może być ograniczona, a przesyłanie wideo niemożliwy. Odtwarzanie obrazu może być również ograniczone przez układ graficzny. Jeżeli laptop nie wspiera przesyłania obrazu w rozdzielczości 4k, nasza stacja będzie wyświetlać obraz w najwyższej dostępnej wartości.
Jak zmienić telefon w komputer? (Samsung Dex)
Należy podłączyć naszą stację do telefonu oraz ładowarki o mocy minimalnie 18W. Po wykryciu kompatybilnego urządzenia oraz zapewnieniu zasilania funkcja Desktop Model powinna uruchomić się automatycznie.

Jak uruchomić system DEX? Zapraszamy do naszego bloga „System DEX"
Czy hub współpracuje z konsolą Nintento Switch?
Tak, wystarczy podłączyć konsolę do zakupionej stacji wraz z zasilaniem. Konsola automatycznie przejdzie w tryb stacjonarny.
Czy ładowarka będzie odpowiednia dla mojego urządzenia?
Ładowarka może być z powodzeniem stosowana do ładowania każdego urządzenia mobilnego jak telefon, tablet czy nawigacja samochodowa. Podpięcie urządzenia nie obsługującego technologii Quick Charge 3.0 / Power Delivery jest całkowicie bezpieczne. Ładowarka automatycznie dobierze odpowiednie parametry ładowania.
Czy wszystkie porty mogą ładować jednocześnie?
Tak, urządzenia będą ładowane z mocą łączną wynoszącą maksymalnie 42W. W przypadku podpięcia urządzenia które nie jest zgodne z technologią Quick Charge 3.0 / Power Delivery moc będzie ograniczona, tak aby zapewnić odpowiednie parametry ładowania.
Czy mogę stosować ładowarkę w samochodzie ciężarowym?
Tak, ładowarka jest odpowiednia do zastosowania zarówno dla samochodów osobowych jak i ciężarowych, ponieważ oferowana przez nas samochodowa ładowarka Green Cell jest kompatybilna z napięciem 12V i 24V.
Czy można ładować w trakcie uruchamiania silnika?
Tak, ładowarka posiada zabezpieczenia przed zmianą napięcia w gnieździe zapalniczki. Należy jednak pamiętać, że nie każdy samochód dostarcza zasilanie w zapalniczce przy wyłączonym silniku. 
Czym jest moc stała i chwilowa przetwornicy?
Urządzenia elektryczne w momencie uruchamiania pobierają zdecydowanie więcej mocy niż ta określona na ich tabliczce znamionowej. Możemy to obrazowo porównać do toczenia kuli. Na początku musimy bardzo silnie pchnąć kulę, aby wprawić ją w ruch, ale do podtrzymania ruchu zużyjemy zdecydowanie mniej siły. Dlatego też przetwornice są w stanie wytrzymać zdecydowanie wyższe obciążenie przez krótki czas, który jest potrzebny na uruchomienie urządzeń. Moc ta jest określana jako chwilowa. Moc stała jest dostępna przez cały czas pracy przetwornicy.
Jaka moc przetwornicy będzie odpowiednia?
Zaleca się, aby podpięte urządzenie pobierało nie więcej niż 80% dostępnej mocy stałej przetwornicy, w tym przypadku 120W.
Czy wiatrak chłodzący działa cały czas?
Po włączeniu przetwornicy i podpięciu urządzenia wiatrak powinien pracować stale, jedynie gdy do przetwornicy nie jest podpięte żadne urządzenie, to wiatrak nie pracuje.
Czy do przetwornicy mogę podłączyć więcej urządzeń niż tylko laptop?
Do przetwornicy można podpiąć dowolnie dużo urządzeń. Warunkiem jest nieprzekroczenie dostępnej mocy stałej oraz zaleca się, aby podpięte urządzenia pobierały nie więcej niż 80% dostępnej mocy stałej przetwornicy.
Jaką przetwornice powinienem wybrać? z czystą czy modyfikowaną sinusoidą?
Przetwornice z modyfikowaną sinusoidą świetnie sprawdzą się w przypadku, gdy chcemy podpiąć takie urządzenia jak zasilacz laptopa, ładowarka do telefonu, czy czajnik. Jednak gdy chcemy uruchomić na przykład mikrofalówkę, lodówkę lub pompę wody czy inne urządzenie z silnikiem indukcyjnym konieczne jest zastosowanie przetwornicy z czystą sinusoidą.
Jaki szybki transfer danych oferuje ten kabel?
Kable Green Cell oferują szybki transfer danych na poziomie 480 Mbps. Pozwala to na przesyłanie 30 zdjęć w zaledwie sekundę.
Czy kabel obsługuje szybkie ładowanie?
Tak, oferowane przez nas kable umożliwiają szybkie ładowanie podpiętych urządzeń.
Jaki kabel do ładowania telefonu?
W naszej ofercie posiadamy kable z trzema typami końcówek: - Micro-USB - USB-C - Lightning Przed zakupem należy sprawdzić w jakiego typu złącze wyposażony jest Państwa telefon. Informacja ta podana jest w specyfikacji danego modelu.   Typy kabli znajdą Państwo również na naszym blogu „Typy i standardy kabli USB
Czy kabel pasuje do oryginalnej ładowarki?
Kable Green Cell są w pełni kompatybilne z oryginalnymi ładowarkami. Polecamy również ładowarki „wieloportowe” marki Green Cell 
Czy mogę zastosować akumulator zamiast zwykłej baterii?
Tak, akumulatory możemy z sukcesem stosować w każdym sprzęcie, który jest zasilany bateriami AA lub AAA, potocznie zwanymi "paluszkami".
Do czego mogę zastosować akumulator AA/AAA?
Akumulatory AA oraz AAA są stosowane w tysiącach urządzeń. Są to między innymi piloty, zegarki, radia, kontrolery, zabawki.
W jaki sposób mogę ładować te akumulatory?
Najlepszym sposobem na ładowanie akumulatorów Green Cell, jest skorzystanie z ładowarki Green Cell VitalCharger, w której naładujesz aż 4 baterie na raz. Jest to najszybszy i najbezpieczniejszy sposób ładowania akumulatorów.
Dlaczego powinienem wybrać akumulator zamiast baterii?
Akumulatory są wielokrotnego użytku, podczas gdy baterii używamy tylko raz. Po takim cyklu taka bateria ląduje w koszu, co nie jest odpowiednie dla środowiska. Dzięki zastosowaniu akumulatorów jesteśmy w stanie ich wielokrotnie używać, dzięki czemu wpływamy pozytywnie na środowisko.
Dzięki takiej inwestycji nie potrzebujemy robić zapasów baterii lub szukać ich po całym domu, gdy rozładują się one w danym sprzęcie. Wystarczy je podłączyć ładowania, kilka minut i gotowe. Możemy cieszyć się naszym urządzeniem na nowo.
Faktury Faktury
Faktury Faktury
W jaki sposób otrzymam fakturę/paragon ?
Dbamy o ekologię i ważne jest dla nas oszczędzanie papieru, dlatego dokumenty sprzedaży są wysyłane drogą elektroniczną w postaci e-faktury. Do przesyłek nie dodajemy faktur lub paragonów w wersji papierowej. Dokumenty są przesyłane drogą mailową w godzinach wieczornych w dniu wysyłki.
Czy wystawiamy faktury pro forma?
Istnieje możliwość wystawienia faktury pro forma. W tej sytuacji prosimy o złożenie zamówienia poprzez nasz sklep internetowy i umieszczenie w wiadomości informacji o konieczności wystawienia faktury pro forma.
Czy wystawiamy faktury z odroczonym terminem płatności?
Faktury z odroczonym terminem płatności są wystawiane tylko dla instytucji Państwowych. Abyśmy mogli zrealizować takie zamówienie, prosimy o mailowe przesłanie oficjalnego zamówienia na nasz adres mailowy [email protected]. W zamówieniu należy uwzględnić model baterii i jej koszt, a także sposób dostawy, jaki Państwa interesuje.
W jaki sposób zmienić dane na fakturze?
Dane na fakturze mogą Państwo zmienić do momentu, gdy zamówienie nie opuściło jeszcze naszego magazynu. W razie konieczności zmiany danych prosimy o przesłanie noty korygującej do wystawionej faktury VAT na adres e-mail [email protected]
Otrzymałem fakturę bez podpisu oraz pieczątki, czy taki dokument jest bez nich ważny?
Już od 2004 roku nie są wymagane pieczątki oraz podpisy na fakturze. Aby dokument był wiążący wystarczy, by znajdowały się na niej odpowiednie dane (np. Nabywca, sprzedający, produkt oraz kwota).
Jestem nauczycielem i potrzebuję faktury imiennej, jak uzyskać taki dokument?
Ze względu na to, że do każdego zamówienia złożonego online jest wystawiana faktura, wystarczy wpisać odpowiednie dane podczas finalizowania zakupu - adres wysyłki oraz dane do faktury, mogą dotyczyć również osoby prywatnej. Odpowiedni dokument zostaje przesłany drogą elektroniczną do dwóch dni roboczych od złożenia zamówienia.
Dostawa Dostawa
Dostawa Dostawa
Czy mogę zmienić formę wysyłki?
Zmiana formy dostawy jest możliwa w przypadku, kiedy zamówienie nie zostało jeszcze wysłane. W celu zmiany formy dostawy prosimy o pilny kontakt telefoniczny z naszym konsultantem pod numerem: +48 12 444 1077
Kiedy towar zostanie wysłany i kiedy mogę spodziewać się kuriera?
Wszystkie zamówienia złożone od poniedziałku do piątku, do godziny 15:30 są wysyłane jeszcze tego samego dnia. Czas dostawy jest zależny od wybranej opcji dostawy:

Kurier GLS Pobranie - 1 dzień roboczy
Kurier GLS po przedpłacie - 1 dzień roboczy
Paczkomaty InPost - 2 dni robocze
Poczta Polska List Polecony - 2 dni robocze
Poczta Polska List Ekonomiczny - 4 dni robocze

Należy pamiętać, że jest to szacowany czas doręczenia i w niektórych przypadkach może się on wydłużyć.

Do każdego złożonego zamówienia wysyłamy informację o wysyłce drogą mailową. W wiadomości znajduje się numer nadania przesyłki, a także odnośnik do jej śledzenia.
Gdzie znajdę numer nadania lub link do śledzenia przesyłki?
Numer nadania jest wysyłany drogą mailową na adres podany przez Państwa w zamówieniu.
Czy jest możliwość płatności kartą za pobraniem?
Płatność przy odbiorze paczki możliwa jest tylko gotówką. 
Jaki sposób dostawy wybrać?
Najszybszą formą dostawy jest wysyłka kurierska za przedpłatą lub pobraniem. Wszystkie zamówienia złożone do godziny 15:30 są realizowane tego samego dnia. W przypadku wybrania kuriera GLS za przedpłatą należy dokonać płatności za pomocą dotpay, tpay, paypal lub przelewy24.
Czy kurier będzie do mnie dzwonił?
W przypadku opcji dostawy kurierem GLS kurier powinien kontaktować się z Państwem w sprawie doręczenia. Należy pamiętać, że przy formie wysyłki Pocztą Polską nie ma takiego wymogu i listonosz nie kontaktuje się telefonicznie w sprawie doręczenia przesyłki.
Zamówienia Zamówienia
Zamówienia Zamówienia
Jak sprawdzić, czy produkt jest dostępny w salonie?
Dostępność towaru można sprawdzić klikając w napis Sprawdź dostępność w salonach. Jeśli produkt, który Państwa zainteresował, jest obecnie niedostępny w wybranym salonie, to prosimy o kontakt telefoniczny w celu sprowadzenia produktu.

Informacje gdzie można znaleźć nasze sklepy znajdą Państwo w klikając SKLEPY
Czy mogę zakupić produkt w salonie bez zamówienia?
Jest taka możliwość, natomiast dostępność towaru gwarantujemy wyłącznie po wcześniejszym zamówieniu. Informujemy wtedy mailowo o rezerwacji i możliwości odbioru.
Wystąpił błąd płatności. W jaki sposób mogę ponowić płatność?
W przypadku wystąpienia błędu płatności bardzo prosimy o ponowne złożenie zamówienia. Mogą państwo również dokonać płatności bezpośrednio na nasz rachunek bankowy:

Odbiorca: Paweł Ochyński CSG S.A
27 1600 1420 1848 8259 6000 0001
Jako tytuł proszę wpisać numer zamówienia
Czy mogę anulować zamówienie?
W celu anulowania prosimy o kontakt telefoniczny lub poprzez czat na stronie Świat Baterii.
Czy można złożyć zamówienie mailowo?
Zamówienia prosimy składać bezpośrednio przez naszą stronę, jest to najszybszy sposób na otrzymanie potrzebnego produktu.
Czy jest możliwość płatności kartą w sklepie?
W każdym punkcie jest możliwa płatność zarówno kartą, jak i gotówką. 
Jak połączyć dwa zamówienia w jedno?
Jeśli zamówienie nie zostało jeszcze wysłane, mogą Państwo dodać produkt do zamówienia kontaktując się z naszym konsultantem telefonicznie lub poprzez czat na stronie, który znajduje się w prawym dolnym rogu.
Czy mogę złożyć zamówienie bez rejestracji?
Rejestracja w naszym sklepie jest konieczna do złożenia zamówienia. Do zrealizowania zamówienia konieczne jest podanie danych adresowych oraz kontaktowych.
Reklamacje i Zwroty Reklamacje i Zwroty
Reklamacje i Zwroty Reklamacje i Zwroty
Czy mogę wymienić produkt na inny jeśli nie pasuje?
Umożliwiamy zwrot lub wymianę towaru aż do 30 dni od dnia zakupu. W przypadku błędnie zamówionego towaru należy postępować zgodnie z poniższą instrukcją:

https://swiatbaterii.pl/content/28-wymiana-krok-po-kroku
Czy można zwrócić produkt?
Dajemy możliwość zwrotu lub wymiany towaru aż do 30 dni od dnia zakupu. Jeżeli napotkali Państwo problem z zakupionym produktem lub zakupiony produkt nie spełnia Państwa oczekiwań, bardzo prosimy o kontakt telefoniczny. Szczegółowe informacje znajdą Państwo tutaj.
Podłączony nie ładuje, co zrobić?
Problem z ładowaniem nowej baterii jest rzadki w przypadku modeli marki Green Cell. Gdyby jednak nastąpił, w poniższym linku znajdą Państwo wskazówki, jak temu zaradzić:

„Podłączony – nie ładuje”- komunikat w systemie Windows
Jak zareklamować produkt?
Udzielamy 24-miesięcznej gwarancji na zasilacze i klawiatury oraz 12 miesięcy na pozostałe produkty z naszej oferty. Wszystkie informacje na temat składania reklamacji znajdą Państwo na samym dole strony w "Pomoc i Kontakt" -> "Gwarancja i Zwroty" 
Jak długo mam czekać na reklamacje/ zwrot?
Reklamacje staramy się rozpatrzać tak szybko jak to możliwe. Zależy nam, by nasi Klienci otrzymali w pełni sprawny produkt w jak najkrótszym terminie. Maksymalny czas realizacji reklamacji wynosi 14 dni.
Czy reklamacje można złożyć osobiście?
Oprócz sklepu internetowego posiadamy również swoje punkty stacjonarne w Krakowie oraz w Warszawie, a także w Gdańsku. Jeśli zakupiony produkt uległ awarii, jak najbardziej jest możliwość reklamowania w jednym z naszych punktów handlowych.
Jak zapakować odsyłany towar?
Zachęcamy, by w przypadku odsyłania do nas zakupionego towaru, zabezpieczyć przesyłkę przed transportem, tak aby produkt nie uległ uszkodzeniu. Produkt wystarczy zabezpieczyć np. kopertą z folią bąbelkową.
Czy można odesłać towar do paczkomatu?
Niestety nie odbieramy przesyłek nadanych do paczkomatu. Zachęcamy aby odsyłać produkty za pośrednictwem firmy kurierskiej, bądź Poczty Polskiej.

Masz inne pytania?Napisz do nas!