Wybierz urządzenie
Wybierz urządzenie
i dobierz pasujące produkty
×
Wybrane urządzenie
Wybrane urządzenie:

Green Cell GC PowerNest Magazyn Energii / Akumulator LiFePO4 / 5 kWh 48 V

Green Cell
Produkt dostępny
Zamów teraz aby otrzymać w piątek, 24.05
Gwarancja satysfakcji - zwrot, aż do 30 dni
 • Oszczędność - znaczące obniżenie rachunków za prąd (w niektórych przypadkach nawet do 0) dzięki możliwości ładowania z PV i tańszej taryfie.
 • Niezawodność - gwarancja nieprzerwanych dostaw prądu dzięki bezpiecznym ogniwom LiFePO4, systemem monitorującym pracę urządzenia i sprawnością >98%. To wszystko z 10 letnią gwarancją.
 • Rozbudowa - możliwość rozbudowy dzięki łączeniu urządzeń (nawet do 8 urządzeń, czyli 40 kWh!)
 • Zakup z dotacją Mój Prąd 5.0 - magazyn energii GC PowerNest spełnia kryteria programu Mój Prąd 4.0 z którym można uzyskać dotację na zakup urządzenia służącego do magazynowania energii elektrycznej z fotowoltaiki
7 999,95 zł

Ilość:

 

PowerNest

Home of energy

GC PowerNest to domowy magazyn energii, który wspiera przydomową instalację PV. Pozwala na bardziej wydajne zarządzanie wyprodukowaną energią i zwiększa rentowność fotowoltaiki.

Dzięki urządzeniu, możesz uniezależnić się od sieci energetycznej, zyskać stabilne źródło zasilania domowych sprzętów oraz znacznie obniżyć rachunki za prąd (nawet do 0 zł!).

Rób co lubisz

/ Rób to, co lubisz.

/ Żyj ekologicznie.

/ Korzystaj z zapasu energii.

Energia pod kontrolą

Energia pod Twoją kontrolą

Magazyn energii jest niczym akumulator do fotowoltaiki: gromadzi wyprodukowaną energię gdy jest jej za dużo i udostępnia ją, gdy tego potrzebujesz.

Nadwyżka, której gospodarstwo domowe nie jest w stanie wykorzystywać na bieżąco, zostaje u Ciebie. Nie musisz więc ponosić dodatkowych kosztów za jej przechowanie lub sprzedaż u zewnętrznego dostawcy energii. Dzięki stabilności i bezpieczeństwu użytkowania gwarancja na Powernest wynosi aż 10 lat lub przepracowanie 15 000 000 Wh energii.

W przypadku przerwy w dostawie prądu, magazyn może zasilić Twoje urządzenie, dzięki energii zgromadzonej w ogniwach. GC PowerNest posiada pojemność 5 kWh, co gwarantuje między innymi:

Korzystaj kiedy chcesz

Korzystaj kiedy chcesz

Zgromadzoną energią zarządzasz według własnych potrzeb. GC PowerNest może pobierać prąd od zewnętrznego dostawcy w tańszej taryfie, dzięki czemu wzrosną Twoje oszczędności!

Twoje potrzeby

Twoje potrzeby mają pierwszeństwo

Wiemy, że potrzeby Twojego domu mogą się zmieniać. Dlatego GC PowerNest możesz wykorzystać jako pojedynczy magazyn energii lub połączyć ze sobą do 8 urządzeń i zyskać 40 kWh.

Pełna kompatybilność

Działa z czym zechcesz

Nie musisz się martwić o kompatybilność. GC PowerNest współpracuje z falownikiem GC INVSOL04 oraz falownikami od innych producentów, dlatego możesz dostosować poszczególne elementy instalacji fotowoltaicznej do własnych potrzeb.

/ SMA

/ Schneider Electric

/ Goodwe

/ Growatt

/ Victron

/ i wiele innych

Wsparcie

Jesteśmy tu dla Ciebie

Potrzebujesz fachowej porady? Nasz zespół jest gotowy, by odpowiedzieć na Twoje pytania! Skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej.

Dofinansowania

Skorzystaj z dofinansowania

Pamiętaj, że w wielu krajach zakup i montaż magazynów energii można współfinansować dzięki dotacjom.

Od 22 kwietnia 2022 rusza nabór wniosków do programu Mój Prąd 5.0. Dofinansowanie jest dedykowane obecnym oraz nowym prosumentom, których mikroinstalacja fotowoltaiczna została lub zostanie podłączona do nowego systemu rozliczeń, czyli net billingu.

Ile wyniesie dotacja?

Magazyn energii GC spełnia wymagania formalne do skorzystania z dotacji i równocześnie daje możliwość wykorzystania pełnej puli środków przeznaczonych na dofinansowanie zakupu magazynu energii.
✓ GC PowerNest posiada pojemność 5kWh przy wymaganej minimalnej pojemności magazynu energii w programie Mój Prąd 5.0 wynoszącej co najmniej 2 kWh.
✓ Przy zakupie GC PowerNest możesz skorzystać z pełnej kwoty dofinansowania zakładającej 50% kosztów kwalifikowanych na zakup urządzenia i dotację do 6247,97 zł.

Więcej o programie Mój Prąd 5.0 możesz przeczytać TUTAJ.

Dowiedz się więcej o dotacjach w Twoim kraju.

Instrukcje i materiały

Materiały do pobrania

instrukcja obsługi i montażu, świadectwo przyłączenia, warunki gwarancji,

oprogramowanie do konfiguracji z falownikiem, film instruktażowy

Przejdź do strony pobierania

lifestyle
Specyfikacja
Producent:
Green Cell
Kolor:
Czarno-srebrny
Pojemność:
5120Wh
Rodzaj ogniw:
LiFePO4
Napięcie:
48V
Zabezpieczenie przed przegrzaniem:
Tak
Zabezpieczenie przed przeładowaniem:
Tak
Zabezpieczenie przed głębokim rozładowaniem:
Tak
Zabezpieczenie przed zwarciem:
Tak
Komunikacja:
RS485 / RS232
Porty:
RJ45 / RJ11
Stan:
Nowy
Wymiary:
600x480x135mm
Waga:
50kg
Zastosowanie:
1-fazowe
Gwarancja:
10 lat
Kod produktu:
ESGC01
Opinie i pytania klientów
Wyraź swoją opinię
star-empty star-empty star-empty star-empty star-empty

Ten produkt nie posiada jeszcze opinii. Oceń go jako pierwszy.

Aby dodać opinię musisz być zalogowany oraz posiadać zakupiony produkt.

Średnia ocen
Wyraź swoją opinię

Ten produkt nie posiada jeszcze opinii. Oceń go jako pierwszy.

Aby dodać opinię musisz być zalogowany oraz posiadać zakupiony produkt.

×

Dziękujemy za dodanie opinii,
wkrótce będzie dostępna na karcie produktu.

zamknij
Najczęściej zadawane pytania
Do czego służy magazyn energii?
Zobacz
Magazyn energii można porównać do potężnej baterii dla całego domu, która gromadzi energię elektryczną produkowaną z fotowoltaiki, gdy jest jej za dużo i oddaje wtedy, gdy tego potrzebujemy.
Jakie są sposoby magazynowania energii?
Zobacz
Aktualnie istnieje pięć sposobów magazynowania energii elektrycznej:
 1. mechaniczny (z wykorzystaniem magazynów sprężonego powietrza)
 2. elektromechaniczny (akumulatory i ładowalne baterie)
 3. chemiczny (tworzenie wodoru lub metanu)
 4. elektryczny (superkondensatory)
 5. termiczny (akumulacja ciepła jawnego lub utajonego)
 6. Najpopularniejszym sposobem magazynowania energii są rozwiązania elektromechaniczne, takie jak akumulatory/baterie. Takim właśnie rozwiązaniem jest GC PowerNest. Sercem urządzenia są ogniwa LiFePO4 (litowo-żelazowo-fosforanowe, inaczej LFP) które cechują się ponad 10-krotnie większą żywotnością i dwukrotnie większą głębokością rozładowania (100% - 0%) niż popularne akumulatory kwasowe, jednocześnie będąc znacznie bezpieczniejszymi i trwalszymi od popularnych ogniw litowo-jonowych.
 7. Dzięki stabilności i bezpieczeństwu użytkowania, jakie oferuje magazyn energii GC PowerNest, gwarancja wynosi aż 10 lat lub 15 000 000 Wh przepracowanej energii.
Jak działa magazyn energii?
Zobacz
Magazyn energii działa na zasadzie gromadzenia energii w momencie gdy jest jej za dużo, oraz jej oddawania gdy zachodzi taka potrzeba, co można porównać do baterii w powerbanku lub smartfonie, lecz odpowiednio większej i bardziej zaawansowanej by mogła być bezpiecznie użytkowana w domu.
Urządzenia bateryjne, służące do gromadzenia energii, działają zazwyczaj z układem fotowoltaicznym za pośrednictwem inwertera (inaczej: falownik), który kontroluje cały proces pozyskiwania energii z fotowoltaiki, przechowywania jej w magazynie, oraz oddawania jej.
GC PowerNest jest jednofazowym, 48V magazynem energii o pojemności 5 kWh i sprawności ponad 98%, co oznacza, że na każde 100 jednostek energii dostarczonej do baterii, będziesz mógł użyć ponownie 98 jednostek. Dzięki tak wysokiej sprawności masz pewność, że magazynowanie energii jest znacznie korzystniejsze niż oddawanie energii bezpośrednio do sieci, co często wiąże się ze stratą ponad 20% względem wygenerowanej energii lub nieatrakcyjnymi stawkami sprzedaży energii w chwili jej wysokiej produkcji w ciągu dnia.
Jakie możliwości daje magazynowanie energii?
Zobacz
Magazynowanie energii to przede wszystkim możliwość przechowywania nadwyżek produkowanej energii bez konieczności ich odsprzedaży po niekorzystnej cenie. Działanie to jest nie tylko ekonomicznie uzasadnione i opłacalne, lecz także korzystne dla środowiska, gdyż gromadzimy energię pozyskaną w ekologiczny sposób z paneli fotowoltaicznych, aby później móc ją użytkować lokalnie, gdy zajdzie taka potrzeba.
Czy magazynowanie energii się opłaca?
Zobacz
Zdecydowanie tak! Instalacja fotowoltaiczna połączona z magazynem energii umożliwia szybszy zwrot inwestycji, oraz pozwala w znacznym stopniu uniezależnić się od zmian w cenie energii elektrycznej, czego efektem są niższe i stabilne comiesięczne rachunki za prąd.
Kluczowe jest dobranie mocy instalacji tak, aby zmaksymalizować autokonsumpcję energii (zużywanie produkowanego prądu w miejscu wytworzenia) bez generowania znacznych nadwyżek. Magazyn energii pełni w takiej instalacji rolę bufora energetycznego, który przenosi energię ze szczytu produkcji (około południa) i umożliwia jej wykorzystanie w późniejszym czasie, gdy słońce chyli się ku zachodowi lub gdy całkowicie zajdzie.
Jak długo zasilę moje urządzenia dzięki magazynowi energii?
Zobacz
Wszystko zależy od zapotrzebowania na energię elektryczną urządzeń i od pojemności samego magazynu energii.
Średnie zużycie prądu w Polsce przypadające na 3-osobowe gospodarstwo domowe wynosi 5,47 kWh, zatem można założyć, że bateria działająca jako uzupełnienie instalacji fotowoltaicznej, posiadająca pojemność od 4,5 do 6 kWh jest optymalną propozycją dla większości użytkowników.
Czy urządzenie jest bezpieczne?
Zobacz
GC PowerNest posiada wymagane certyfikaty konieczne do jego użytkowania oraz wykraczające poza nie systemy autodiagnostyczne, które monitorują bieżącą kondycję urządzenia. Dzięki dodatkowym wewnętrznym testom, przeprowadzonym przez dział badawczo-rozwojowy Green Cell, wiemy, że urządzenie jest gotowe do długotrwałej, nieprzerwanej pracy przez cały okres użytkowania.
Czy magazyn energii nadaje się do mojej instalacji fotowoltaicznej?
Zobacz
GC PowerNest jest jednofazowym magazynem energii posiadającym moc 5 kW i pojemność 5 kWh. Obecnie instalacje fotowoltaiczne poniżej 3,68 kW są jednofazowe (chyba, że klient zażyczy sobie inaczej). To oznacza, że w słoneczny dzień możesz naładować akumulator w ciągu mniej niż 2 godzin.
Czy mogę podłączyć mój falownik do magazynu energii?
Zobacz
GC PowerNest posiada szeroką listę kompatybilnych inwerterów (falowników) z którymi urządzenie współpracuje komunikacyjnie. Z listą kompatybilnych urządzeń możesz zapoznać się tutaj::
https://greencell.global/img/cms/ESGC01/GreenCell%20PowerNest%20_%20ESGC01%20-%20compatibility%20list%20-%20ESGC01.pdf
Nieustannie dokładamy starań zmierzających do rozwoju kompatybilności GC PowerNest o kolejne urządzenia, więc nawet jak nie znajdziesz swojego obecnego falownika, nie oznacza to, że taka funkcjonalność nie pojawi się w przyszłości.
Czy potrzebuję specjalnego pomieszczenia dla magazynu energii?
Zobacz
Absolutnie nie! Magazyn energii GC PowerNest może być użytkowany w domu, gdzie tylko zapragniesz. Jego w pełni metalowa obudowa o uniwersalnym wzornictwie, może stać się ciekawym elementem wystroju Twojego domu lub biura.
Jedynym warunkiem jest montaż zgodny z zaleceniami zawartymi w instrukcji obsługi i odpowiednie poprowadzenie kabli przez osobę do tego upoważnioną.
Czy montaż jest skomplikowany?
Zobacz
Montaż jest prosty i szybki. Z procedurą montażu możesz zapoznać się na filmie poniżej:
https://www.youtube.com/watch?v=acx-NAFGHKA&feature=youtu.be
Pamiętaj, że GC PowerNest jest magazynem energii elektrycznej o mocy 5 kW i montaż urządzenia powinien być wykonany przez osobę do tego upoważnioną.
Czy magazynowanie energii jest ekologiczne?
Zobacz
Zdecydowanie tak! Produkcja i konsumpcja prądu ze źródeł odnawialnych w miejscu jego wytworzenia, jest najkorzystniejszym dla środowiska modelem użytkowania energii elektrycznej z racji minimalnych strat prądu.
Bank energii GC PowerNest jest urządzeniem, którego okres gwarancyjny wynosi aż 10 lat, a okres użytkowania wykracza daleko poza tę wartość, dzięki czemu korzyści dla środowiska sięgają poza obciążenie płynące z samej produkcji banku energii.

Połączenie tych dwóch cech może sprawić, że Twój dom zaistnieje jako zielony punkt na mapie, przyczyniając się tym samym do bardziej zrównoważonego rozwoju.
Jaką żywotność ma magazyn energii?
Zobacz
Magazyn energii GC PowerNest posiada długą, 10-letnią gwarancję (włączając w to baterie, które powinny nadal posiadać ponad 60% swojej pojemności po przepracowaniu 15 000 000 Wh).
Magazyn energii dla domu jednorodzinnego
Zobacz
Zastosowanie magazynu energii połączonego z instalacją fotowoltaiczną w domu jednorodzinnym, niesie ze sobą szereg natychmiastowych korzyści. jak i te które pojawią się już w najbliższej przyszłości ze względu na dynamicznie rosnące ceny energii elektrycznej.

 • OSZCZĘDNOŚĆ - znaczące obniżenie rachunków za prąd (w niektórych przypadkach nawet do 0) dzięki efektywnemu modelowi tworzenia i użytkowania energii.
 • CIĄGŁOŚĆ ENERGII - niewrażliwość na przeciążenia sieci, możliwość oddawania energii do sieci poza godzinami szczytowymi według własnego zapotrzebowania.
 • BEZPIECZEŃSTWO - bateria stworzona z trwałych i bezpiecznych ogniw LiFePO4 z systemami nieprzerwanie monitorującymi pracę urządzenia, to pewność nieprzerwanej pracy Twojej instalacji fotowoltaicznej.
 • TECHNOLOGIA - PowerNest ma sprawność ponad 98%, dzięki czemu wykorzystasz niemalże cały prąd produkowany z paneli słonecznych w późniejszym czasie, co umożliwi skrócenie okresu zwrotu z inwestycji.
 • EKOLOGIA - wyspowe zużycie zielonej energii z instalacji fotowoltaicznej to najlepszy sposób na ograniczenie swojego śladu węglowego, a tym samym przyczynienie się do bardziej zrównoważonego rozwoju swojego gospodarstwa domowego.
 • KOMFORT - dzięki wykorzystaniu odpowiedniego inwertera (falownika) lub zewnętrznego urządzenia, możliwe jest zabezpieczenie domu od przerw dostaw prądu tak, abyś mógł nieprzerwanie cieszyć się z życia jakie prowadzisz - nie ważne czy poświęcasz się twórczości muzycznej, czytasz książkę czy bawisz się wspólnie ze znajomymi.
 • ROZBUDOWA - możesz zrealizować swoją inwestycję z jednym magazynem energii PowerNest, a gdy uznasz, że potrzebujesz większego banku energii, wystarczy zaopatrzyć się w kolejną baterię. W ten sposób połączysz do 8 urządzeń osiągając aż 40 kWh pojemności.
Magazyn energii dla firm
Zobacz
Zastosowanie magazynu energii połączonego z fotowoltaiką daje możliwość zabezpieczenia przedsiębiorstwa przed nieoczekiwanymi zdarzeniami, które mogą wpłynąć na rentowność (takie jak na przykład przerwy w dostawie prądu), dzięki czemu niezależnie od profilu działalności będziesz mógł utrzymać ciągłość produkcji lub świadczenia usług.
Połączenie paneli słonecznych z baterią przyczynia się również do realnej poprawy kondycji firmy, dzięki zmniejszeniu kosztów stałych przez dążenie do stanu zero-eksportu wyprodukowanej energii, którego efektem są realne obniżenie miesięcznych kosztów ponoszonych za prąd, a środki w ten sposób zaoszczędzone będziesz mógł reinwestować w nowe wizjonerskie projekty.

Oprócz materialnych korzyści płynących z instalacji fotowoltaicznej połączonej z magazynem energii, warto zwrócić uwagę na fakt, że przedsiębiorstwa decydujące się na inwestycje w odnawialne źródła energii, są postrzegane jako nowocześniejsze i bardziej odpowiedzialne w oczach klientów, którzy coraz częściej zwracają uwagę na te aspekty w decyzjach zakupowych.
Magazyn energii dla rolnika
Zobacz
Dzięki utrzymaniu niezależności energetycznej, która wynika z połączenia magazynu energii z instalacją fotowoltaiczną,rolnicy są w stanie zapewnić bezpieczeństwo posiadanym zwierzętom, czy odpowiednie warunki składowania plonów. Warto o tym pomyśleć, szczególnie że gospodarstwa znajdują się zazwyczaj dalej od kluczowej infrastruktury i w razie wystąpienia nagłych sytuacji losowych, naprawa spowodowanych szkód może potrwać od kilku godzin nawet do kilku dni.
Ponadto nowoczesne, proekologiczne gospodarstwo dążące do zmniejszenia śladu węglowego, to przyszłościowy trend, który jest coraz chętniej doceniany przez konsumentów.
Statusu reklamacji i zwrotu
Zobacz
O realizacji reklamacji lub zwrotów informujemy naszych Klientów do 14 dni od otrzymania przez nas przesyłki, dlatego prosimy o cierpliwość. Jeśli chcą Państwo sprawdzić na jakim etapie jest Państwa sprawa to uprzejmie prosimy o kontakt mailowy na [email protected]. W wiadomości prosimy podać numer listu przewozowego odesłanej przesyłki.