WIELKA JESIENNA WYPRZEDAŻ do -42%
Wybierz urządzenie
Wybierz urządzenie
i dobierz pasujące produkty
×
Wybrane urządzenie
Wybrane urządzenie:

Przetwornice samochodowe (9)

Sortuj:

Strefa pomocy

Czym jest moc stała i chwilowa przetwornicy?

Urządzenia elektryczne w momencie uruchamiania pobierają zdecydowanie więcej mocy niż ta określona na ich tabliczce znamionowej. Możemy to obrazowo porównać do toczenia kuli. Na początku musimy bardzo silnie pchnąć kulę, aby wprawić ją w ruch, ale do podtrzymania ruchu zużyjemy zdecydowanie mniej siły. Dlatego też przetwornice są w stanie wytrzymać zdecydowanie wyższe obciążenie przez krótki czas, który jest potrzebny na uruchomienie urządzeń. Moc ta jest określana jako chwilowa. Moc stała jest dostępna przez cały czas pracy przetwornicy.


Urządzenia elektryczne w momencie uruchamiania pobierają zdecydowanie więcej mocy niż ta...

Czy do przetwornicy mogę podłączyć więcej urządzeń niż tylko laptop?

Do przetwornicy można podpiąć dowolnie dużo urządzeń. Warunkiem jest nieprzekroczenie dostępnej mocy stałej oraz zaleca się, aby podpięte urządzenia pobierały nie więcej niż 80% dostępnej mocy stałej przetwornicy.


Do przetwornicy można podpiąć dowolnie dużo urządzeń. Warunkiem jest nieprzekroczenie dostępnej...

Jaką przetwornice powinienem wybrać z czystą czy modyfikowaną sinusoidą?

Przetwornice Green Cell z modyfikowaną sinusoidą świetnie sprawdzą się w przypadku, gdy chcemy podpiąć takie urządzenia jak zasilacz laptopa, ładowarka do telefonu, czy czajnik. Jednak gdy chcemy uruchomić na przykład mikrofalówkę, lodówkę lub pompę wody czy inne urządzenie z silnikiem indukcyjnym konieczne jest zastosowanie przetwornicy z czystą sinusoidą.Zachęcamy również do zapoznania się z naszym poradnikiem: "Jak działa przetwornica samochodowa? Do czego służy i jaki model wybrać?"


Przetwornice Green Cell z modyfikowaną sinusoidą świetnie sprawdzą się w przypadku, gdy chcemy...

Przetwornica jak działa?

Przetwornica to samodzielne urządzenie, które podłącza się do gniazdka zapalniczki lub bezpośrednio do akumulatora. Jej zadaniem jest zmiana napięcia 12V/24V z instalacji samochodowej prądu stałego na napięcie prądu przemiennego równego 230V. Dlatego bardzo często można spotkać się z następującym skrótem występującym przy nazwie przetwornicy: DC/AC.


Przetwornica to samodzielne urządzenie, które podłącza się do gniazdka zapalniczki lub...
1 - 9 z 9 produktów