Wybierz urządzenie
Wybierz urządzenie
i dobierz pasujące produkty
×
Wybrane urządzenie
Wybrane urządzenie:

Urządzenia rozruchowe i boostery (4)

Banner kategorii Urzadzenia rozruchowe i boostery
Wybierz prąd rozruchowy:
Sortuj:

Strefa pomocy

Czym jest Car Jump Starter / Booster?

Car Jump Starter to przenośne urządzenie używane do uruchamiania samochodu, którego akumulator jest wyczerpany.


Car Jump Starter to przenośne urządzenie używane do uruchamiania samochodu, którego akumulator...

Jak działa Car Jump Starter?

Car Jump Starter dostarcza krótkotrwałego, silnego impulsu prądu, który wystarcza do uruchomienia silnika samochodu. To działa nawet w przypadku, gdy akumulator pojazdu jest zupełnie rozładowany.


Car Jump Starter dostarcza krótkotrwałego, silnego impulsu prądu, który wystarcza do uruchomienia...

Jak używać urządzenia rozruchowego (Car Jump Startera)?

Połącz czerwony zacisk dodatni (+) z biegunem dodatnim akumulatora, a czarny zacisk z biegunem ujemnym (-). Następnie uruchom urządzenie rozruchowe, poczekaj aż na wyświetlaczu pojawi się komunikat READY, następnie przekręć kluczyk w celu uruchomienia zapłonu silnika.


Połącz czerwony zacisk dodatni (+) z biegunem dodatnim akumulatora, a czarny zacisk z biegunem...

Czy Car Jump Starter/Booster może naładować inne urządzenia?

Tak, wiele modeli posiada porty USB, umożliwiając naładowanie smartfonów, tabletów i innych urządzeń elektronicznych.


Tak, wiele modeli posiada porty USB, umożliwiając naładowanie smartfonów, tabletów i innych...
1 - 4 z 4 produktów

Co to jest car jump starter?

Po długiej mroźnej nocy samochód nie odpala? A może po powrocie z urlopu okazało się, że akumulator się rozładował? Na te i inne problemy zaradzi car jump starter

Car jump starter, znany również jako booster lub powerbank rozruchowy pojazdu, to przenośne urządzenie, które umożliwia uruchomienie samochodu, który ma rozładowany lub zużyty akumulator. Booster dostarcza wystarczająco dużo energii elektrycznej, aby silnik mógł zostać uruchomiony. Co więcej, car jump starter może spełniać również funkcję taką samą, jak tradycyjny powerbank. 

Dzięki kompaktowym rozmiarom i łatwej obsłudze, urządzenia rozruchowe i boostery jump starter są idealnymi towarzyszami podróży, zapewniając mobilność i niezależność w sytuacjach awaryjnych. Ich wszechstronność sprawia, że korzystają z nich nie tylko kierowcy, ale także właściciele łodzi, motocykli czy innych pojazdów zasilanych akumulatorem. 

Jak działa jump starter do samochodu? 

Car jump starter podłączony do akumulatora dostarcza silny i krótkotrwały impuls prądu, wystarczający do uruchomienia silnika samochodu. Po podłączeniu za pomocą przewodów zaciskowych car jump starter dostarcza energię elektryczną do akumulatora samochodu, co pozwala na aktywację rozrusznika, który następnie uruchamia silnik. Co istotne taki booster jest bezpieczny w użytkowaniu. Wyposażony w mechanizmy zabezpieczające, które zapobiegają przepięciom i zwarciami podczas procesu rozruchu, zapewniają bezpieczne użytkowanie i minimalizują ryzyko uszkodzenia instalacji elektrycznej pojazdu.

Jump starter do samochodu — jak podłączyć?

To niewątpliwie ogromna zaleta tego urządzenia. Car jump starter jest prosty i intuicyjny w obsłudze, a jego podłączenie nie sprawi większych problemów, nawet laikom. Pamiętaj jednak, żeby przed użyciem zapoznać się z instrukcją urządzenia i podążać za zaleceniami producenta. Jak podłączyć booster do akumulatora? 

  1. Podłącz przewody zaciskowe. Zazwyczaj są one koloru czerwonego i czarnego. Podłącz czerwony zacisk (+) do dodatniego (+) bieguna akumulatora samochodu. Następnie podłącz czarny zacisk (-) do ujemnego (-) bieguna akumulatora. Upewnij się, że zaciski są mocno zamocowane i nie stykają się ze sobą ani z innymi metalowymi elementami samochodu.
  2. Włącz car jump starter. Upewnij się, że booster rozruchowy jest włączony. W większości przypadków wystarczy włączyć przełącznik lub nacisnąć przycisk zasilania.
  3. Uruchom silnik samochodu: Po upewnieniu się, że kable są prawidłowo podłączone i booster jest włączony, spróbuj uruchomić silnik samochodu. Działaj zgodnie z instrukcjami producenta car jump startera.
  4. Usuń kable zaciskowe. Po uruchomieniu silnika odłącz najpierw czarny zacisk (-), a następnie czerwony zacisk (+). Upewnij się, że kable nie stykają się ze sobą ani z innymi metalowymi elementami samochodu.

Po wykonaniu tych kroków upewnij się, że samochód działa prawidłowo i akumulator naładował się wystarczająco. Jeśli car jump starter nie pomógł uruchomić silnika, może to oznaczać inne problemy techniczne, które warto zbadać u mechanika samochodowego.

Jak ładować car jump starter?

Aby naładować urządzenie rozruchowe, wystarczy podłączyć go do źródła zasilania np. przez port USB. Można powiedzieć, że ładuje się go tak samo jak każdy inny powerbank. Różnica polega na tym, że ze względu na dużą pojemność powerbanków rozruchowych — ok. 10000-20000 mAh — ich ładowanie może potrwać nieco dłużej. 

Booster do akumulatora — różne zastosowania

Car jump starter to nie tylko urządzenie rozruchowe mające za zadanie wspomóc uruchomienie silnika samochodowego, ale również może pełnić takie same jak tradycyjny powerbank. Przykładowo PowerBoost Car Jump Starter marki Green Cell łączy w sobie kilka urządzeń. To powerbank, który posiada aż trzy porty szybkiego ładowania (USB-C 60W, 2x USB-A 18W) o łącznej mocy 80W. Dzięki temu booster może służyć również do ładowania takich urządzeń jak na przykład laptop, smartfon, czy tablet. Ponadto produkt marki Green Cell pełni również funkcję prostownika, dzięki której możesz ładować akumulator, korzystając z energii zmagazynowanej w powerbanku. 

Car jump starter, czy kable rozruchu — co wybrać? 

Oczywiście wszystko zależy od preferencji. Jedna i druga metoda ma wiele swoich zalet. Warto jednak pamiętać, że jeżeli chcemy uruchomić samochód przy użyciu kabli rozruchu, to potrzebny jest drugi pojazd, do którego możemy się podpiąć. Booster do akumulatora gwarantuje większą niezależność i jest naszym mobilnym, zewnętrzny źródłem energii, które możemy zawsze mieć przy sobie. 

Ile razy można uruchomić silnik samochodu na jednym ładowaniu boostera? 

To zależy od pojemności i stanu naładowania jump startera oraz od pojemności akumulatora pojazdu. Większość boosterów może być używana kilkukrotnie przed koniecznością ponownego naładowania. Przykładem może być PowerBoost Car Jump Starter marki Green Cell, którego prąd szczytowy wynosi 2000A. Jak podaje producent, pozwala to na uruchomienie praktycznie każdego pojazdu, czy nawet łodzi, aż do 30 razy na jednym naładowaniu.

Gdzie kupić car jump starter?

Powerbank z funkcją rozruchu kupisz w sklepach motoryzacyjnych, z elektroniką, bezpośrednio od producenta oraz w sklepach internetowych takich jak Świat Baterii. Wszystkie nasze urządzenia rozruchowe i boostery zostały starannie wyselekcjonowane, aby zapewnić najwyższą jakość, niezawodność i wydajność. Dzięki nim będziesz zawsze przygotowany na ewentualne problemy z zasilaniem i rozruchem pojazdu. Wystarczy, że wybierzesz odpowiednie urządzenie z naszej bogatej oferty, a z łatwością poradzisz sobie z każdą awaryjną sytuacją. Nie ryzykuj przestoju na drodze — zaufaj naszym urządzeniom rozruchowym i boosterom!

Czytaj więcej