Wybierz urządzenie
Wybierz urządzenie
i dobierz pasujące produkty
×
Wybrane urządzenie
Wybrane urządzenie:

Inwertery i ładowarki solarne (5)

Banner kategorii Zasilanie awaryjne
Wybierz moc użytkowa (ciągła):
Wybierz napięcie baterii:
Sortuj:
1 - 5 z 5 produktów

Oto jak inwertery i ładowarki solarne działają i jak przyczyniają się do zapewnienia niezawodnego zasilania w przypadku awarii zasilania z sieci:

Inwertery: Inwertery (zwane również przetwornicami prądu) są urządzeniami, które przekształcają prąd stały (DC) na prąd przemienny (AC). W zasilaniu awaryjnym, inwertery są kluczowe, jeśli w Twojej instalacji zastosowano energię odnawialną, taką jak energia słoneczna (z paneli fotowoltaicznych) lub energia wiatrowa (z turbiny wiatrowej). Gdy system odnawialnych źródeł energii generuje prąd stały (DC), inwertery pozwalają na przekształcenie go w prąd przemienny (AC), który jest wykorzystywany do zasilania różnych urządzeń elektrycznych, odbiorników i sieci domowej.

W przypadku zasilania awaryjnego, inwertery w połączeniu z akumulatorami stanowią system UPS (Uninterruptible Power Supply). Gdy dostępne jest zasilanie z odnawialnych źródeł energii, inwertery przekształcają prąd stały na prąd przemienny i zasila wszystkie urządzenia podłączone do sieci elektrycznej. Gdy dochodzi do awarii zasilania zewnętrznego (z sieci elektrycznej), akumulatory w systemie UPS zapewniają nieprzerwane zasilanie, podtrzymując działanie inwertera, dzięki czemu urządzenia pozostają zasilane, a ciągłość działania systemu jest zachowana.

Ładowarki solarne: Ładowarki solarne, znane także jako regulator ładowania, pełnią kluczową rolę w magazynowaniu energii z paneli fotowoltaicznych. Gdy panele słoneczne produkują energię elektryczną w formie prądu stałego (DC), ładowarki solarne są odpowiedzialne za kontrolowanie procesu ładowania akumulatorów, w których gromadzona jest ta energia.

W zasilaniu awaryjnym, ładowarki solarne zapewniają optymalne ładowanie akumulatorów z energią słoneczną. Dzięki nim energia jest skutecznie gromadzona w akumulatorach, co umożliwia wykorzystanie jej w późniejszym czasie w razie awarii zasilania z sieci. Ładowarki solarne monitorują również stan naładowania akumulatorów, dbając o to, aby były odpowiednio zabezpieczone przed nadmiernym ładowaniem lub rozładowaniem.

Podsumowując, inwertery i ładowarki solarne są niezwykle ważnymi komponentami w zasilaniu awaryjnym opartym na energii odnawialnej. Dzięki nim można skutecznie magazynować i wykorzystywać energię słoneczną czy wiatrową oraz zapewnić ciągłość zasilania w razie awarii zasilania z sieci. W ten sposób wykorzystuje się potencjał energii odnawialnej do minimalizowania negatywnego wpływu na środowisko i zapewnienia niezawodności systemu zasilania awaryjnego.