Wybierz urządzenie
Wybierz urządzenie
i dobierz pasujące produkty
×
Wybrane urządzenie
Wybrane urządzenie:

Ładowarki mobilne do EV i PHEV (2)

Banner kategorii Ładowarki mobilne do EV i PHEV
Wybierz moc :
Sortuj:

Strefa pomocy

Czy przewód Green Cell Type 2 EV jest kompatybilny z moim pojazdem?

Gniazda typu 2 są standardem zasilającym w większości samochód elektrycznych oraz stacji ładowania, jednak aby mieć pewność prosimy sprawdzić instrukcję dołączoną do Państwa pojazdu lub stronę producenta. Alternatywą jest porównanie gniazda ładowania ze zdjęciami na stronie produktu. W przypadku wątpliwości zachęcamy do kontaktu z naszym działem obsługi klienta.


Gniazda typu 2 są standardem zasilającym w większości samochód elektrycznych oraz stacji...

Jakie są gniazda do ładowania samochodu elektrycznego?

W świecie elektromobilności wyróżniamy 4 rodzaje gniazd do samochodów:  • • Typ 1/CCS Combo1;
  • • Typ 2/CCS Combo 2;
  • • Typ 3
  • • Typ 4/CHAdeMO

W świecie elektromobilności wyróżniamy 4 rodzaje gniazd do samochodów: • Typ...

Czy można ładować samochód elektryczny w domu?

Samochody elektryczne cieszą się rosnącą popularnością z powodów ekologicznych. Warto jednak zaznaczyć, że za ich używaniem przemawia również łatwość ładowania. Proces ten może odbywać się nawet w warunkach domowych. Dostępne w naszej ofercie ładowarki przenośnie pozwolą ładować samochód w każdym miejscu, zapewniającym dostęp do gniazdka elektrycznego Moc ładowania w takim wypadku będzie wynosiła 3,6 kW. Możemy też zamontować instalacje z gniazdkiem siłowym, co pozwoli nam na zainstalowanie  Wallboxa  i ładowanie samochodu z mocą nawet do 22 kW.


Samochody elektryczne cieszą się rosnącą popularnością z powodów ekologicznych. Warto jednak...

Jaka będzie moc ładowania Habu w przypadku samochodu z ładowaniem jednofazowym 7.2 kW 32 A?

Habu jest ładowarką 3-fazową o mocy 11 kW i prądzie znamionowym 6 A do 16 A. Oznacza to, że pełna moc ładowania jest osiągana przy 3 fazach. W przypadku ładowania na 1 fazie maksymalna moc ładowania wyniesie 3.6 kW.


Habu jest ładowarką 3-fazową o mocy 11 kW i prądzie znamionowym 6 A do 16 A. Oznacza to, że pełna...
1 - 2 z 2 produktów

Ładowarki do samochodów elektrycznych EV i PHEV

Stacje ładowania samochodów elektrycznych są coraz częstszym elementem naszego krajobrazu. Coraz popularniejsze stają się również domowe ładowarki do samochodów elektrycznych i hybryd PHEV. Zarówno przenośne ładowarki jak i stacjonarne Wallbox, pozwalają na ładowanie samochodu elektrycznego w domu. Prywatna stacja ładowania oferuje tańsze ładowanie i gwarancję, że stanowisko nie będzie zajęte. Wystarczy podłączyć auto elektryczne wieczorem aby rano mieć znowu pełną baterię.

Przenośna ładowarka do samochodu elektrycznego

Przenośna ładowarka do samochodu elektrycznego to wygodny sposób na podładowanie baterii. Przenośne ładowarki samochodów elektrycznych zasilane przeważnie są napięciem 230 V. Czyli ładowarkę można podłączyć do dowolnego, uziemionego gniazdka elektrycznego.

Jaką moc ma przenośna ładowarka do samochodu elektrycznego?

Przenośne ładowarki do samochodów elektrycznych mają różną moc ładowania. Przeważnie oscyluje ona między 2 kW a 3.5 kW. Wyjątkiem są przenośne ładowarki podłączane do gniazda 400V, które mogą ładować samochód elektryczny z mocą nawet 7,4 kW. Przenośna ładowarka do samochodów elektrycznych jest dobrym rozwiązaniem dla posiadaczy samochodów hybrydowych PHEV w których zamontowane są niewielkie akumulatory. W takim przypadku baterię np. 11 kW można codziennie doładować a energii wystarczy na codzienne dojazdy do pracy. W przypadku ładowania dużej baterii samochodu elektrycznego lepiej sprawdzają się ładowarki zasilane przez 3 fazy, czyli Wallboxy.

Zalety przenośnych ładowarek

Dzięki niewielkim rozmiarom i uniwersalności przenośne ładowarki doskonale sprawdzają się jako zapasowa stacja ładowania samochodów elektrycznych. Można je wozić w bagażniku lub specjalnym schowku jak posiada wiele aut elektrycznych. Dzięki mobilnej ładowarce można uzupełnić prąd w samochodzie elektrycznym podczas wyjazdu wakacyjnego lub odwiedzin u znajomych. Wystarczy możliwość podłączenia do gniazdka.

Domowa stacje do ładowania samochodów elektrycznych - Wallbox

Samochody elektryczne z dużą baterią wymagają ładowarek o dużej mocy. Dlatego większość właścicieli "elektryków" decyduje się na montaż domowej ładowarki samochodów elektrycznych, typu Wallbox, która zapewnia dużo większa moc ładowania. Ładowarki Wallbox zasilane są prądem 400V, czyli konieczne jest podłączenie do złącza siłowego. Pozwala to uzyskać szybkie ładowanie na poziomie 11 kW lub nawet 22 kW.

Moc ładowarek Wallbox

Wallbox 22kW może naładować baterię samochodu elektrycznego w ciągu kilku godzin. Po podłączeniu  domowa stacja ładowania sprawdza stan baterii i dostosowuje moc ładowania do aktualnych potrzeb. W ten sposób Wallbox zapewnia bezpieczne ładowanie w najbardziej optymalnych dla baterii warunkach. Należy jednak pamiętać, że aby Wallbox działał z maksymalną mocą 22 kW konieczna jest nie tylko instalacja trój fazowa. Budynek w którym jest zamontowany Wallbox musi mieć odpowiednią moc przyłączeniową. Jeżeli moc przyłączeniowa jest zbyt mała, Wallbox będzie działał z mocą np. 11 kW.

Zalety ładowarek Wallbox

Użycie prądu zmiennego do ładowania, jest bezpieczne dla baterii samochodu elektrycznego. Nawet użycie Wallboxa o mocy 22kW nie powoduje przyspieszonej degradacji baterii. W ten sposób można tanio ładować samochód elektryczny i przez wiele lat cieszyć się niezmiennym zasięgiem swojego elektryka.

Wiele ładowarek Wallbox posiada gniazdo Typu 2, przez co zyskuje na uniwersalności. Do ładowarki można podłączyć samochód elektryczny z dowolnym gniazdem. Wystarczy, że właściciel posiada własny kabel. Dzięki temu jeden Wallbox może być wykorzystany do ładowania samochodów marki Tesla, Renault, Mercedes, Bmw czy Audi. Uniwersalne ładowarki Wallbox mogą więc być doskonałym rozwiązaniem dla firm, które chcą zapewnić swoim pracownikom ładowanie samochodów elektrycznych na parkingach.

Gdzie zamontować Wallbox?

Najczęściej domowa stacja ładowania Wallbox montowana jest w garażu lub pod wiatą samochodową. Dobrym rozwiązaniem jest połączenie kilku funkcji w postaci wiaty fotowoltaicznej ze stacją ładującą.

Zalety carportu fotowoltaicznego z Wallbox:

  • Pozwala produkować energię elektryczną dzięki fotowoltaice.
  • Daje możliwość wykorzystywać część wyprodukowanej energii do darmowego ładowania samochodu elektrycznego, zwiększając jednocześnie auto konsumpcję energii z fotowoltaiki.
  • Chroni samochód przed opadami i nadmiernym przegrzewaniem.
  • Zapewnia optymalne warunki do pracy falownika fotowoltaicznego i ładowarki do samochodów elektrycznych typu Wallbox.

Stacja ładowania czy ładowarka Wallbox?

Komercyjne stacje dysponują w tej chwili mocami przekraczającymi 100kW, ale należy pamiętać, że szybka ładowarka do samochodu elektrycznego może być zarezerwowana przez inne auto. Wraz z rosnącą popularnością aut elektrycznych problem ten będzie się nasilał.

Również koszty ładowania na komercyjnej stacji są dużo wyższe niż w gdy korzystamy z domowego Wallboxa. Dlatego szybka ładowarka do samochodu elektrycznego w domu jest najtańszym i najbardziej pewnym sposobem ładowania prywatnego auta. Własny Wallbox daje możliwość ładowania  baterii w taniej taryfie nocnej. Osoby które posiadają własną instalację fotowoltaiczną mogą wykorzystać Wallbox do darmowego ładowania auta elektrycznego lub hybrydy PHEV.

Czytaj więcej