Wybierz urządzenie
Wybierz urządzenie
i dobierz pasujące produkty
×
Wybrane urządzenie
Wybrane urządzenie:

Ładowarki indukcyjne (4)

Banner kategorii Ladowarki do ebike
Wybierz typ ładowarki:
Sortuj:

Strefa pomocy

Jak działa ładowanie indukcyjne?

Ładowarka indukcyjna jest urządzeniem bezprzewodowym, które do działania wykorzystuje zjawisko indukcji magnetycznej. W ładowarce Green Cell zainstalowano cewkę elektromagnetyczną- przepływający przez nią prąd generuje pole magnetyczne, a to z kolei indukuje prąd w cewce telefonu, skąd jest kierowany do baterii.Zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem: "Jak działa ładowanie indukcyjne?"


Ładowarka indukcyjna jest urządzeniem bezprzewodowym, które do działania wykorzystuje zjawisko...

Co to jest standard Qi?

Standard Qi jest przyjętym powszechnie określeniem, dotyczącym ładowania indukcyjnego. Technologia ta funkcjonuje od 2009 roku i cieszy się coraz większą popularnością wśród użytkowników. Dzięki temu telefon można naładować niemal w każdych okolicznościach, bez konieczności podłączania go pod gniazdo zasilania.Zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem: "Ładowanie indukcyjne kontra przewodowe – pojedynek technologii"


Standard Qi jest przyjętym powszechnie określeniem, dotyczącym ładowania indukcyjnego....

Czy mój telefon ma ładowanie indukcyjne?

Sprawdzenie, czy telefon posiada możliwość ładowania indukcyjnego jest niezwykle proste. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę Google nazwę modelu telefonu, wraz z dopiskiem “specyfikacja” lub “dane techniczne”. Np. “Samsung S8 specyfikacja” . Dzięki temu traficie na obszerną kartę informacyjną o swoim urządzeniu. Pozostaje już tylko znaleźć informację o “ładowaniu bezprzewodowym” lub “ładowaniu indukcyjnym”, w skrócie QI.


Sprawdzenie, czy telefon posiada możliwość ładowania indukcyjnego jest niezwykle proste....

Dlaczego ładowarka indukcyjna nie ładuje?

Jeśli telefon nie zasygnalizował rozpoczęcia ładowania, możemy być niemal pewni, że nasz model nie ma tzw. cewki QI. Tyczy się to również innych urządzeń, takich jak tablety czy case’y na słuchawki bezprzewodowe. Tego typu sprzęty również mają możliwość korzystania ze standardu QI, natomiast nie wszystkie.


Jeśli telefon nie zasygnalizował rozpoczęcia ładowania, możemy być niemal pewni, że nasz model...
1 - 4 z 4 produktów

Technologia indukcyjna coraz bardziej się zadomawia. Ładowarki QI są coraz popularniejsze, a sam sposób takiego ładowania zaczyna stawać się standardem w nowszych modelach smartphonów.

Ładowanie indukcyjne telefonu/innych sprzętów to przede wszystkim większa wygoda na co dzień oraz odcięcie się od używania kabli. Kładąc telefon na ładowarce można go szybko naładować lub doładować, a wszystko bez szukania zasilacza, kabla i mocowanie się z końcówką microUSB.

Ładowarka indukcyjna to również stylowy dodatek do nowoczesnych pomieszczeń, który pozwala wyrazić więcej z unikalnych preferencji mieszkającego jasno pokazując jego zorientowanie na najnowsze trendy w technologicznej oraz aranżacyjnej modzie.

Ładowarka bezprzewodowa - historia

Bezprzewodowe ładowanie Qi istnieje już od dłuższego czasu, a jego początki sięgają 2009 roku. Zostało opracowane przez liderów rynku urządzeń mobilnych, którzy chcieli, by przesyłanie danych i energii odbywało się bez konieczności używania przewodów między telefonem a ładowarką.

Jednym z takich pierwszych użytkowników byli użytkownicy Nokii Lumia 920, którzy mogli ładować swoje telefony bezprzewodowo, zamiast przez uciążliwe złącze USB; w ten sposób rozpoczęła się era ładowarek indukcyjnych.

Dzięki ładowarce bezprzewodowej nie potrzebujemy już fizycznych portów USB, ponieważ z jednej strony zawsze płynie niewidoczny prąd.

Ładowarka indukcyjna z szybkim ładowaniem Qi 1.2

Nowy standard Qi został wprowadzony wraz ze zwiększeniem limitu mocy ładowania bezprzewodowego do 15W. Oznacza to, że ładowarka indukcyjna może naładować ponad połowę baterii Twojego telefonu, w około pół godziny.

Jakim natężeniem prądu operuje ładowarka indukcyjna?

Kolejną kwestią jest prąd ładowania. Zależy on między innymi od tego, jak szybko twoje urządzenie może otrzymać zasilanie z ładowarki i czy masz funkcję szybkiego ładowania indukcyjnego.

Dobre ładowarki indukcyjne zazwyczaj dostarczają prąd o natężeniu minimum 9V/1.8A, podczas gdy niektóre urządzenia mają wbudowaną własną technologię szybkiego ładowania, dzięki której nie mamy już wymówki, gdy nasze telefony wymagają naładowania w ciągu kilku chwil od pozostawienia ich samych sobie.

Ładowarka indukcyjna może osiągnąć 15W jedynie po podłączeniu do portu szybkiego ładowania Ultra Charge, Quick Charge czy Power Delivery. Przy standardowym porcie USB możliwe jest najczęściej ładownie bezprzewodowe do 7W.

Ładowarka indukcyjna do iPhone, Samsunga czy uniwersalna?

Kompatybilność ładowarki indukcyjnej do Twojego telefonu można określić, sprawdzając, czy jest ona zaprojektowana specjalnie do pracy z jednym modelem, czy z wieloma. Wystarczy sprawdzić informację na karcie produktu ładowarki.

Uniwersalne ładowarki indukcyjne są zazwyczaj najlepszym rozwiązaniem które pozwala ładować

  1. smartfony różnych marek
  2. słuchawki bezprzewodowe
  3. smarwatche
  4. power banki

Ergonomia ładowarki indukcyjnej

Rozmiar, jaki ma ładowarka indukcyjna jest ważny. Na przykład, coraz więcej telefonów tylną obudowę wykonaną ma ze szkła lub gładkiego plastiku. Taki telefon łatwo się ześlizguje, lepiej będzie użyć nieco większej ładowarki indukcyjnej, by nie ryzykować uszkodzenia urządzenia podczas ładowania.

Powierzchnia ładowarki bezprzewodowej powinna być również antypoślizgowa, ponieważ w przeciwnym razie ryzykujemy niekontrolowane przesunięcie ładowarki lub ześlizgiwanie się telefonu.

Ładowarka bezprzewodowa może zapewnić unikalny i stylowy sposób na ładowanie Twojego telefonu. Ładowarka, która pasuje do estetyki każdego pomieszczenia, jest idealna do postawienia na biurku lub szafce nocnej, a modele wyposażone w podświetlane wyświetlacze sprawią, że łatwiej niż kiedykolwiek wcześniej będzie można zobaczyć, który przewód jest podłączony, bez zaciemniania przestrzeni w pobliżu ich lokalizacji po zmroku. 

Dopasowana ładowarka indukcyjna

Ładowarka indukcyjna jest w stanie zmienić sposób postrzegania konieczności ładowania telefonu. Nie trzeba dzięki niej uwiązywać się koniecznie do gniazdka. Telefon można zdjąć i położyć w każdym momencie bez konieczności szukania zasilacza oraz kabla.

Strategicznie umiejscowiona ładowarka z funkcją QI w domu lub mieszkaniu jest w stanie pozytywnie wpłynąć na codzienny komfort oraz zwiększyć efektywność korzystania z telefonu. Dzięki szybkiemu ładowaniu bezprzewodowemu QI nie trzeba robić długich przerw w użytkowaniu smartfona lub innego sprzętu obsługującego technologię indukcyjną - ponieważ nie trzeba sprzętu uwiązywać kablem. Ładowanie indukcyjne to dodatek, którego pozytywny wpływ w domu lub mieszkaniu stanie się szybko odczuwalny.

Najważniejsze zalety, które posiada ładowarka indukcyjna:

  1. Ładowarki bezprzewodowe to doskonały sposób na ładowanie telefonu bez kłopotliwych i splątanych kabli.
  2. Ładowarka indukcyjna jest uniwersalna, nie istotne czy telefon wyposażony jest w port USB C, Micro USB czy lightning. Bezprzewodowego ładowania można użyć też w przypadku wielu słuchawek bezprzewodowych, smartwachy czy power banków.
  3. Ładowarka indukcyjna oznacza koniec z "wyrobionym" gniazdem USB. Współczesne smartfony prawie zawsze wymagają codziennego ładowania. Ładowarka indukcyjna zaoszczędzi kilkaset podłączeń do portu w telefonie.
  4. Szybkie ładowanie bezprzewodowe jest idealne dla tych, którzy potrzebują szybkiego ładowania i nie mogą czekać godzinę lub więcej pomiędzy kolejnymi ładowaniami.
  5. Płytka indukcyjna automatycznie wykrywa, kiedy kładziesz telefon lub inne urządzenie na blacie ładowarki i od razu zaczyna ładować odpowiednim prądem.
  6. Niektóre modele są wyposażone w dodatkowe podkładki antypoślizgowe.

Ładowarka bezprzewodowa w Świat Baterii

W naszym sklepie Świat Baterii oferujemy szeroki wachlarz opcji na ładowarki z technologią QI (indukcyjne), które zwiększą codzienny komfort ładowania telefonu. Dzięki tego typu ładowarkom korzystanie na co dzień ze smartphona staje się jeszcze bardziej wygodne.

Prezentowane w tej kategorii ładowarki są kompatybilne z każdym smartphonem obsługującym technologię QI (ładowania indukcyjnego). Ładowarka indukcyjna nie jest dużym wydatkiem, daje ona szersze pole do codziennego manewru pozwalając wygodnie doładować lub naładować telefon, kiedy to tylko potrzebne.

  

Czytaj więcej