WIELKA JESIENNA WYPRZEDAŻ do -42%
Wybierz urządzenie
Wybierz urządzenie
i dobierz pasujące produkty
×
Wybrane urządzenie
Wybrane urządzenie:

Akumulatory LiFePO4 (11)

Akumulatory litowo-żelazowo-fosforanowe, zwane również akumulatorami LiFePO4, są coraz popularniejszym wyborem w zasilaniu awaryjnym, zarówno dla indywidualnych użytkowników, jak i przedsiębiorstw. Służą one do zapewnienia niezawodnego i długotrwałego zasilania w przypadku awarii zasilania z sieci elektrycznej.
Sortuj:
Nowość
3 499,95 zł
4 349,95 zł
1 999,95 zł
1 049,95 zł
334,95 zł
329,95 zł
1 199,95 zł
2 399,95 zł
1 - 11 z 11 produktów

Główne zastosowania akumulatorów LiFePO4 w zasilaniu awaryjnym to:

  1. Podtrzymywanie zasilania: Akumulatory LiFePO4 są stosowane w systemach UPS (Uninterruptible Power Supply) lub zasilaczach awaryjnych. Gromadzą energię elektryczną, kiedy jest dostępne zasilanie z sieci, aby w momencie awarii automatycznie przełączyć się na akumulatorową podstawę zasilania. Dzięki temu urządzenia podłączone do systemu UPS nie tracą zasilania, co minimalizuje ryzyko utraty danych, awarii urządzeń i zapewnia ciągłość działania kluczowych systemów.

  2. Wykorzystanie energii odnawialnej: Akumulatory LiFePO4 są także stosowane w magazynach energii dla instalacji opartych na odnawialnych źródłach energii, takich jak panele fotowoltaiczne czy turbiny wiatrowe. Pozwalają na przechowywanie nadmiaru energii wyprodukowanej w okresach niskiego zapotrzebowania, aby móc ją wykorzystać, gdy produkcja energii jest mniejsza niż zapotrzebowanie.

Główne zalety akumulatorów LiFePO4 w zasilaniu awaryjnym to:

  • Wysoka trwałość: Akumulatory LiFePO4 charakteryzują się dużą liczbą cykli ładowania i rozładowania, co oznacza, że mogą być wykorzystywane wielokrotnie przez wiele lat bez utraty wydajności.
  • Niski wskaźnik samorozładowania: Akumulatory LiFePO4 mają relatywnie niski wskaźnik samorozładowania, co oznacza, że ​​strata energii, kiedy akumulator nie jest używany, jest minimalna.
  • Bezpieczeństwo: Akumulatory LiFePO4 są uważane za stosunkowo bezpieczne, ponieważ są mniej podatne na problemy związane z przegrzewaniem i mogą wykazywać mniejszą skłonność do wybuchów w porównaniu z niektórymi innymi typami akumulatorów litowo-jonowych.
  • Lekkość: Akumulatory LiFePO4 są znacznie lżejsze od tradycyjnych akumulatorów ołowiowo-kwasowych, co ułatwia ich instalację i przenoszenie.

Dzięki tym zaletom akumulatory LiFePO4 są coraz bardziej preferowanym rozwiązaniem w zasilaniu awaryjnym, oferując niezawodne i długotrwałe źródło zasilania dla urządzeń i systemów w czasie awarii zasilania zewnętrznego.