Wybierz urządzenie
Wybierz urządzenie
i dobierz pasujące produkty
×
Wybrane urządzenie

Wybrane urządzenie:

Green Cell akumulator LiFePO4 100Ah 12.8V 1280Wh Litowo-Żelazowo-Fosforanowy do Fotowoltaiki,Przyczep kempingowych

Green Cell
Produkt dostępny
Zamów teraz aby otrzymać w wtorek, 13.06
Gwarancja satysfakcji - zwrot, aż do 30 dni
 • Lżejsza waga i dłuższe użytkowanie - Akumulator LiFePO4 100Ah waży o około 17kg mniej niż jego odpowiednik w technologii kwasowo-ołowiowej oraz oferuje 100% pojemności użytkowej i jest przystosowany do pracy cyklicznej oraz głębokich rozładowań.
 • Dłuższa żywotność - powyżej 2000 cykli ładowania dla DoD 85%, gwarantując tym samym ponad 10 lat pracy, a dzięki niskiemu samorozładowaniu nawet po roku nieużytkowania akumulator będzie w pełni gotowy do działania.
 • Wydajne ogniwa nanofosfatowe pozwalają na korzystanie z wysokich prądów ładowania i rozładowania, a zakres temperaturowy pracy od -10°C do 55°C pozwala na wykorzystanie ich w kamperach, wózkach elektrycznych czy w fotowoltaice
 • Bezpieczeństwo - LiFePO4 charakteryzują się doskonałą stabilnością termiczną i chemiczną. W przeciwieństwie do odpowiedników kwasowo-ołowiowych, nie wydzielają niebezpiecznych gazów, nie ma również niebezpieczeństwa narażenia na żrące elektrolity
2 099,95 zł

Ilość:

Dostępny w salonach Sprawdź dostepność Zobacz Darmowa dostawa już od 120 zł dowiedz się więcej Zobacz
 
do zaburtowych silników

Czym jest akumulator LiFePO4

LiFePO4 to akumulator litowo-żelazowo-fosforanowy oferujący znaczne korzyści w porównaniu do akumulatorów w innych technologiach.

Dzięki dużej żywotności ponad 2000 cykli, zapewniają nam ponad 10 lat użytkowania, a wysoka wydajność prądowa oraz ponad 3 razy mniejsza waga niż odpowiednik w technologii kwasowo-ołowiowej doskonale sprawdzi się jako źródło zasilania w kamperach, pojazdach elektrycznych, czy w instalacjach solarnych.

do sprzętów wodnych

Inteligentne długoterminowe rozwiązanie

Pomimo wyższej ceny, baterie LiFePO4 charakteryzują się znacznie niższym kosztem eksploatacyjnym, przez co zakup bardzo szybko się zwraca. W całym okresie użytkowania akumulator LiFePO4 kosztuje o ponad 100% mniej niż standardowy akumulator AGM, przez co są one wartościową inwestycją i inteligentnym długoterminowym rozwiązaniem.

Tabela pokazuje porównanie całkowitych kosztów eksploatacji dla akumulatorów 12V 100Ah.

solarne oświetlenie drogowe

Najwyższa klasa energii

Akumulatory LiFePO4 oferują większą gęstość energii niż akumulatory kwasowo-ołowiowe dostępne na rynku. Nie występuje w nich efekt pamięciowy zmniejszający realną pojemność baterii wraz z jej użytkowaniem, a samorozładowanie jest niewielkie, dzięki czemu ładowanie akumulatora nie przysparza problemów. Baterie posiadają również stałe napięcie rozładowania, dzięki czemu uważane są za najbezpieczniejsze akumulatory na rynku.

Kupując akumulator litowo-żelazowo-fosforanowy nie musimy się martwić konserwacją, nie jest ona wymagana. Wszystkie akumulatory naturalnie tracą energię, będąc w stanie spoczynku. W przypadku LiFePO4 ta utrata jest ograniczona do minimum, zapewniając tym samym dostęp do energii za każdym razem, gdy będziesz jej potrzebował.

urządzenia 12V

Niezliczone zastosowania

Baterie LiFePO4 zostały stworzone z myślą o łatwym dostępie do wydajnego źródła energii mogącego poradzić sobie nawet w najcięższych warunkach. Technologia nanofosfatowa zapewnia stabilność termiczną oraz chemiczną, dzięki czemu temperatura nie ma znacznego wpływu na ich wydajność. Mogą one skutecznie pracować w szerokim zakresie temperatur od -10 do 55°C zachowując przy tym swoją wysoką pojemność.

Stosowane są między innymi jako baterie do samochodów elektrycznych, gdzie dzięki wysokiemu współczynnikowi rozładowania idealnie radzą sobie z odpalaniem samochodów oraz zapewniają stabilną i długotrwałą jazdę. Również stosowane są tam, gdzie liczy się rozmiar oraz waga źródła energii – w kamperach, na kempingach, czy wózkach inwalidzkich. Swoje zastosowanie znajdują również w fotowoltaice, która powoli staje się standardem energetycznym dla gospodarstw domowych, a nawet dla całych osiedli.

akumulator do wózka golfowego

Bezpieczeństwo Twoje i akumulatora

Akumulatory zostały wyposażone w wysokiej klasy system BMS (Battery Management System). Zadaniem tego systemu jest monitorowanie napięcia oraz temperatury ogniw zarówno podczas ładowania, jak i rozładowania. W przypadku przekroczenia niebezpiecznych wartości system odcina zasilanie, zapewniając tym samym bezpieczeństwo akumulatora, podłączonych urządzeń, ale przede wszystkim użytkownika!

Akumulatory LiFePO4 są znacznie bezpieczniejsze od rozwiązań litowo-jonowych (li-on) charakteryzując się jednocześnie zdecydowanie wyższą stabilnością termiczną, odpornością na zmienne warunki pogodowe czy ładowanie wysokimi prądami, co czyni je doskonałą propozycją dla wszystkich klientów oczekujących wielu lat bezobsługowej eksploatacji.

/ Zdecydowanie trwalsze i bezpieczniejsze od ogniw litowo-jonowych

/ W przeciwieństwie do odpowiedników kwasowo-ołowiowych, nie wydzielają niebezpiecznych gazów, nie ma również niebezpieczeństwa narażenia na żrące elektrolity

akumulator do pojazdów elektrycznych

Zwiększ napięcie - łączenie szeregowe

Dzięki możliwości łączenia akumulatorów szeregowo jesteśmy w stanie uzyskać wyższe napięcie przy zachowaniu tej samej pojemności. Akumulatory LiFePO4 od Green Cell umożliwiają budowę zestawów maksymalnie do 4 sztuk (25,6V/38.4V/51.2V) co znakomicie sprawdza się w instalacjach fotowoltaicznych, magazynach energii, silnikach zaburtowych czy pojazdach elektrycznych.

Zwiększ pojemność - łączenie równoległe

Wraz ze wzrostem zapotrzebowania na energię mamy możliwość połączenia większej ilości akumulatorów równolegle i uzyskania praktycznie dowolnie dużej pojemności. Przykładowo, aby uzyskać magazyn o pojemności 300Ah możemy połączyć np. trzy akumulatory 100Ah lub sześć o pojemności 50Ah.

Przy łączeniu szeregowym oraz równoległym bezwzględnie muszą być spełnione następujące warunki:

/ Pojemność baterii jest taka sama

/ Akumulatory są fabrycznie nowe

/ Akumulatory są w pełni naładowane (maksymalna różnica w granicach <0.3V)

/ Muszą być montowane przez osoby posiadające odpowiednie uprawnienia

akumulator do pojazdów elektrycznych

Szeroki wybór akumulatorów LiFePO4

akumulator do kajaku

Warto przeczytać

Czym są akumulatory LiFePO4?

Liczne zalety akumulatorów LiFePO4 sprawiają, że produkty tego typu świetnie zdają egzamin nawet w trudnych warunkach środowiskowych....

Czytaj wiecej

Akumulator do jachtu lub łodzi – jak go dobrać?

Akumulatory do łodzi i jachtów – dlaczego wybór dobrego akumulatora ma znaczenie?...

Czytaj wiecej

Akumulator do fotowoltaiki

Na co zwrócić uwagę wybierając akumulator do fotowoltaiki? ...

Czytaj wiecej

Rodzaje magazynów energii

Czym jest magazyn energii i do czego służy?...

Czytaj wiecej

Specyfikacja
Pojemność:
100Ah
Napięcie:
12.8V
Rodzaj ogniw:
Pryzmatyczne
Stan:
Fabrycznie nowa
Typ:
LiFePO₄
Temperatura pracy:
od -10°C do 55°C
Terminal:
Śruba M8
Żywotność:
Ponad 2000 cykli przy DoD 85%
Temperatura przechowywania:
od 0°C do 45°C (przy 60-80% SOC)
Temperatura pracy podczas ładowania:
od 0°C do 45 °C
Całkowita energia:
1280Wh
Standardowy prąd rozładowania:
100A
Szczytowy prąd rozładowania:
150A
Standardowy prąd ładowania:
50A
Rezystancja wewnętrzna:
≤56mΩ
Producent:
Green Cell
Wymiary:
329x172x217mm
Waga:
11 kg
Gwarancja:
24 miesiące
Możliwość zwrotu:
Do 30 dni
Kod produktu:
CAV05
Łączenie szeregowe akumulatorów:
Tak, maksymalnie 4 sztuki
Łączenie równoległe akumulatorów:
Tak, bez limitu sztuk
Łączenie ogniw w akumulatorze:
4S1P
Opinie i pytania klientów
Wyraź swoją opinię

Ten produkt nie posiada jeszcze opinii. Oceń go jako pierwszy.

Aby dodać opinię musisz być zalogowany oraz posiadać zakupiony produkt.

Średnia ocen
Wyraź swoją opinię

Ten produkt nie posiada jeszcze opinii. Oceń go jako pierwszy.

Aby dodać opinię musisz być zalogowany oraz posiadać zakupiony produkt.

×

Dziękujemy za dodanie opinii,
wkrótce będzie dostępna na karcie produktu.

zamknij
Najczęściej zadawane pytania
Jak dobrać i prawidłowo użytkować akumulator LiFePO4?
Zobacz
Akumulatory litowo-żelazowo-fosforanowe to urządzenia, które bardzo dobrze sprawdza się jako akumulatory do łodzi, jachtu czy też fotowoltaiki. Co powinniśmy wiedzieć przy wyborze akumulatora:

 •  Akumulator LiFePO4 ma napięcie 12,8V
 •  Nie należy go łączyć ani szeregowo, ani równolegle z innymi akumulatorami, poprzez wbudowany system BMS (Battery Management System)


Jak najdłuższe użytkowanie akumulatora LiFePO4 można osiągnąć, zapewniając mu prace w temperaturze dla niego odpowiedniej od -10 do +45 stopni Celsjusza.
Czym się różni akumulator AGM od LiFePO4?
Zobacz
Podstawowa różnica między akumulatorem AGM a LiFePO4:

 • • AGM - Grupa akumulatorów żelowych oraz posiadających technologię AGM (Absorbent Glass Mat) nazywana jest VRLA (Valve Regulated Lead). W porównaniu z tradycyjnymi akumulatorami, AGM-y mają aż czterokrotnie większą żywotność i większą liczbę cykli. To wszystko dzięki zastosowaniu wcześniej wspomnianego włókna szklanego.
 • • LiFePO4 - Akumulatory litowo-żelazowo-fosforanowe (znane również jako LiFePO4). Ich konstrukcja składa się z czterech ogniw połączonych ze sobą szeregowo. Każde z nich pracuje z napięciem 3,2 V, co daje łącznie 12,8 V. Jeden z najważniejszych elementów baterii tego typu stanowi elektroniczny system zarządzania o nazwie BMS.


Zachęcamy do zapoznania się z artykułem "Czym są akumulatory LiFePO4?"
Czy pojemność akumulatora (Ah) może być większa?
Zobacz
Jak najbardziej można stosować akumulatory Green Cell o większej pojemności. Pojemność baterii wyraża się w amperogodzinach (Ah), im większa wartość pojemności np. 80Ah, tym dłuższy czas pracy możemy osiągnąć na jednym ładowaniu baterii, co zwiększa naszą mobilność i niezależność.
Jaki akumulator do kampera?
Zobacz
Akumulatory litowo-żelazowo-fosforanowe Green Cell (znane również jako LiFePO4) cechują się dużą gęstością energii i niskimi wartościami samorozładowania dlatego cieszą się dużą popularnością wśród właścicieli kamperów. Ich zaletami są:

 • Niski poziom rozładowania,
 • Duża pojemność,
 • Brak efektu pamięci,
 • Długa żywotność
 • Gotowość do pracy w ekstremalnych temperaturach ( od -10 do +45 stopniach Celsjusza).
Statusu reklamacji i zwrotu
Zobacz
O realizacji reklamacji lub zwrotów informujemy naszych Klientów do 14 dni od otrzymania przez nas przesyłki, dlatego prosimy o cierpliwość. Jeśli chcą Państwo sprawdzić na jakim etapie jest Państwa sprawa to uprzejmie prosimy o kontakt mailowy na [email protected] W wiadomości prosimy podać numer listu przewozowego odesłanej przesyłki.