Znajdź coś dla siebie

Wybierz urządzenie
Wybierz urządzenie
i dobierz pasujące produkty
×
Moje urządzenia

Brak zapisanych urządzeń

Automatycznie zapiszemy wyszukane urządzenia, a Ty oszczędzasz czas i otrzymasz dopasowane promocje.

Przejdź do Moich urządzeń
Wybrane urządzenie

Wybrane urządzenie:

Przetwornice samochodowe

Przed zakupem przetwornicy warto na spokojnie policzyć swoje zapotrzebowanie na moc, a później dobrać najlepszy falownik. Jeżeli planuje się wykorzystywanie przetwornicy w sposób ciągły (od kilkudziesięciu minut do kilku godzin) to pobierana moc nie powinna przekraczać 80% mocy maksymalnej przetwornicy. Znając te widełki i swoje potrzeby w wykorzystaniu sprzętu na trasie lub podczas wyjazdu. Wszystkie one charakteryzują się wysoką jakością oraz posiadaniem okresu gwarancyjnego. Dzięki temu nasi klienci wiedzą, że nabywają opcje, które będą wydajnie i bezawaryjnie służyły przez długi czas. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, z pewnością szybko znajdziecie w niej coś dla siebie.
Wybierz napięcie wejściowe przetwornicy
Napięcie wejściowe
Kształt napięcia wyjściowego
Moc użytkowa (ciągła)
Moc chwilowa (impulsowa)

Strefa pomocy

Czym jest moc stała i chwilowa przetwornicy?

Urządzenia elektryczne w momencie uruchamiania pobierają zdecydowanie więcej mocy niż ta określona na ich tabliczce znamionowej. Możemy to obrazowo porównać do toczenia kuli. Na początku musimy bardzo silnie pchnąć kulę, aby wprawić ją w ruch, ale do podtrzymania ruchu zużyjemy zdecydowanie mniej siły. Dlatego też przetwornice są w stanie wytrzymać zdecydowanie wyższe obciążenie przez krótki czas, który jest potrzebny na uruchomienie urządzeń. Moc ta jest określana jako chwilowa. Moc stała jest dostępna przez cały czas pracy przetwornicy.


Urządzenia elektryczne w momencie uruchamiania pobierają zdecydowanie więcej mocy niż ta...

Jaka moc przetwornicy będzie odpowiednia?

Zaleca się, aby podpięte urządzenie pobierało nie więcej niż 80% dostępnej mocy stałej przetwornicy, w tym przypadku 120W.


Zaleca się, aby podpięte urządzenie pobierało nie więcej niż 80% dostępnej mocy stałej...

Czy wiatrak chłodzący działa cały czas?

Po włączeniu przetwornicy i podpięciu urządzenia wiatrak powinien pracować stale, jedynie gdy do przetwornicy nie jest podpięte żadne urządzenie, to wiatrak nie pracuje.


Po włączeniu przetwornicy i podpięciu urządzenia wiatrak powinien pracować stale, jedynie gdy do...

Czy do przetwornicy mogę podłączyć więcej urządzeń niż tylko laptop?

Do przetwornicy można podpiąć dowolnie dużo urządzeń. Warunkiem jest nieprzekroczenie dostępnej mocy stałej oraz zaleca się, aby podpięte urządzenia pobierały nie więcej niż 80% dostępnej mocy stałej przetwornicy.


Do przetwornicy można podpiąć dowolnie dużo urządzeń. Warunkiem jest nieprzekroczenie dostępnej...
1 - 40 z 40 produktów
Przetwornica zwana również inwerterem lub falownikiem jest urządzeniem, które umożliwia korzystanie z domowego sprzętu elektrycznego w warunkach, gdy nie ma się dostępu do sieci. Przetwornica podłączona do gniazda zapalniczki w samochodzie lub kamperze (lub bezpośrednio do akumulatora) zmienia napięcie prądu stałego 12V/24V na prąd przemienny o napięciu 230V. Dzięki temu do urządzeń zaczyna płynąć taki sam prąd, jaki znajduje się w naszych domach. Przetwornice dzieli się na te z czystą sinusoidą i modyfikowaną. Jaka między nimi jest różnica? Inwerter z czystym (pełnym) sinusem jest w stanie zasilić dowolne urządzenie, jednak lepiej sprawdza się w przypadku sprzętów, które wymagają ciągłego zasilania lub posiadają silnik indukcyjny. Przykładami są lodówki, klimatyzatory oraz pompy. Przetwornica ze zmodyfikowanym sinusem jest lepszą opcją dla sprzętów, z których korzysta się doskokowo jak np. ładowarka do smartphona lub laptop. 

Przetwornice z 12V i 24V na 230V

Warto również kierować się przy wyborze w stronę opcji, które posiadają dodatkowe zabezpieczenia oraz funkcjonalności. Dzięki temu użytkownik jest bardziej przygotowany na nieprzewidywalne, a jego wyjazd nie zmieni się nagle w bardziej uciążliwy. Jednak trzeba mierzyć sprzęt na zamiary. Jeżeli w czasie trasy chce się na moment skorzystać z laptopa to wybranie mniej pojemnego falownika bez dodatkowych opcji jak np. zasilanie awaryjne (które pozwala spiąć wszystko razem w razie zaniku i pojawienia się prądu) będzie bardziej trafioną opcja. W naszej ofercie znajdziecie przetwornice z różnej sinusoidzie, mocy i napięciu