Znajdź coś dla siebie

Wybierz urządzenie
Wybierz urządzenie
i dobierz pasujące produkty
×
Moje urządzenia

Brak zapisanych urządzeń

Automatycznie zapiszemy wyszukane urządzenia, a Ty oszczędzasz czas i otrzymasz dopasowane promocje.

Przejdź do Moich urządzeń
Wybrane urządzenie

Wybrane urządzenie:

Matryca do laptopa

W tej kategorii znajdziecie szeroki wybór matryc o różnej przekątnej (12,5; 15,6 oraz 17,3 cala), które szybko wpasują się w potrzeby oraz technologiczne wymagania posiadanego laptopa. Wymiana matrycy nie jest skomplikowanym procesem, może go szybko przeprowadzić każdy użytkownik (przeczytaj poradnik na naszym blogu). Wybierając matrycę należy zwrócić uwagę na powłokę, rodzaj złącza (eDP 30 pin, LVDS 40 pin), rodzaj podświetlenia oraz typ np. TN (bardzo krótki czas przełączania. Są one bardzo szybkie i dlatego świetnie nadają się do prezentacji dynamicznych).
Model laptopa
    Gdzie znaleźć oznaczenia modelu?
Rozdzielczość (piksele)
Typ matrycy
Rodzaj podświetlenia
Przekątna ( w calach )
Rodzaj złącza
Powłoka matrycy
Zaczepy

Strefa pomocy

Czy matryce które posiadamy w naszej ofercie są nowe?

Matryce, które posiadamy w naszej ofercie są oryginalne i fabrycznie nowe.  Produkowane przez firmy Innolux i BOE, które zaopatrują nowe laptopy w swoje produkty.


Matryce, które posiadamy w naszej ofercie są oryginalne i fabrycznie nowe.  Produkowane przez...

Jak sprawdzić model matrycy?

Model matrycy znajduje się na jej odwrocie. Można sprawdzić go też za pomocą programu:  https://www.hwinfo.com Gdy mamy dokładny model matrycy, wtedy wchodzimy na https:// www.panelook.com i w łatwy sposób sprawdzamy wszystkie parametry matrycy.Na naszym blogu przeczytasz "Jak kupić odpowiednią i wymienić matrycę w laptopie?".


Model matrycy znajduje się na jej odwrocie. Można sprawdzić go też za pomocą programu:...

Jak dobrać matrycę?

przekątna ekranu - przekątna najczęściej wypisana jest na naklejce komputera, na pudełku, a w ostateczności można po prostu samemu ją wyznaczyć.

rozdzielczość ekranu - Musi być dokładnie taka sama jaka jest aktualnie. Nie można zmienić rozdzielczości matrycy na większą lub mniejszą. Jak ją odczytać? Najprościej gdy laptop działa użyć strony: http://www.whatismyscreenresolution.com

wtyk połączeniowy - Trzecim obowiązkowym parametrem jest wtyk. Wtyk można sprawdzić w specyfikacji matrycy (gdy znamy jej model) na stronie https://panelook.com Wymontowując matrycę, sprawdzając wygląd i umiejscowienie wtyku.Na naszym blogu przeczytasz "Jak kupić odpowiednią i wymienić matrycę w laptopie?".


przekątna ekranu - przekątna najczęściej wypisana jest na naklejce komputera, na pudełku, a w...
Matryca Innolux N156B6-L0B do laptopów 15.6 cala, 1366x768 HD, LVDS 40 pin, błyszcząca
star star star star star
(14)
Matryca Innolux N125HCE-GN1 do laptopów 12.5 cala, 1920x1080 FHD, eDP 30 pin (na środku), matowa
star star star star star
(1)
Rozdzielczość (piksele): 1366 x 768
Przekątna ( w calach ): 15.6
230,95 zł
160,95 zł
1 - 2 z 2 produktów

Wymiana matrycy w laptopie

Matryce, czyli ekrany w laptopach są szczególnie narażone na uszkodzenia mechaniczne. Złe obchodzenie się z laptopem np. podczas transportu jest w stanie szybko negatywnie odbić się na głównych komponentach. Uszkodzona matryca to najczęściej martwe pixele, które się rozszerzają coraz bardziej. W efekcie na ekranie pojawiają się czarne plamy, które blokują widoczność. Praca na tak uszkodzonym sprzęcie mija się z celem. Sprzęt mobilny wymaga okazjonalnej wymiany matrycy. Rozpływające się obrazy lub pasy nie są przeszkodą nie do przeskoczenia. Matrycę można spokojnie wymienić, dzięki czemu szybciej i taniej tchnie się nowe życie w laptop. Nie trzeba będzie kupować nowego sprzętu, co najczęściej pierwsze przechodzi przez głowę, gdy klarowność ekranu spada.

Wybór matrycy

By matryca działała na laptopie musi mieć taką samą przekątną ekranu, odpowiednio dobraną rozdzielczość i odwzorowanie barw. Nie koniec jednak na tym. Nowa matryca musi być wyposażona w takie same złącza. Nasz sklep Świat Baterii zapewnia matryce do wielu popularnych laptopów używanych na rynku. Dzięki znajdującej się poniżej wyszukiwarce modeli, będziesz mógł szybko znaleźć matrycę w pełni kompatybilną z modelem Twojego laptopa. W naszej ofercie szeroki wybór matryc skierowanych na potrzeby różnorodnych laptopów. Wszystkie posiadają 2 letnią gwarancję. Dzięki temu nasi odbiorcy mają pewność, że kupują najwyższą oraz dopasowaną jakość, która zapewni długie oraz bezawaryjne działanie.

Nowa matryca

to sposób na ożywienie swojego sprzętu, który może wydajnie służyć jeszcze przez wiele miesięcy.