AGM

Pojemność

Napięcie

Akumulatory AGM

Znaleziono 12 produktów.

Czym jest akumulator AGM?

AGM (Absorbed Glass Mat) to technologia budowy akumulatorów w której elektrolit wchłonięty jest w separatory wykonane z włókna szklanego umieszczone pomiędzy ołowiowymi płytkami. Rozwiązanie to uniemożliwia wyciek elektrolitu w momencie dużych wstrząsów, bądź upadków
Akumulatory AGM posiadają dodatkowo system VRLA (Valve Regulated Lead Acid), co oznacza, że posiadają zawór odprowadzania gazów w przypadku na przykład przeładowania, dzięki czemu eliminujemy ryzyko rozsadzenia akumulatora. Sprawia to, że AGM to wyjątkowo bezpieczna i wydajna technologia.

Gdzie używane są akumulatory AGM?

Ze względu na swoją specyfikę, akumulatory AGM doskonale nadają się do zasilania awaryjnego, więc jest to zdecydowanie dominujący typ akumulatora w zasilaczach UPS. Akumulatory w technologii AGM mogą zapewnić bardzo wysoki prąd rozładowania, toteż świetnie sprawdzają się w zasilaniu sprzętów o dużym zapotrzebowaniu na moc.
Z powodzeniem znajdują one zastosowanie w wózkach inwalidzkich, zdalnie sterowanych zabawkach, kasach fiskalnych, skuterach, czy systemów alarmowych. Mogą one pracować w każdej pozycji bez ryzyka jakiegokolwiek wycieku, lub innej awarii mechanicznej.

Akumulatory żelowe, a AGM.

Często wobec akumulatorów AGM stosuje się określenie akumulatory żelowe. Wynika to z tego, że technologia AGM, tak jak i żelowa, nie korzysta z elektrolitu w postaci płynnej i posiada wiele cech wspólnych (np. obie zazwyczaj posiadają VRLA). Główną różnicą jest zastosowanie w nich separatorów z włókna szklanego, które unieruchamiają elektrolit zapobiegając jego wyciekowi. W akumulatorach żelowych elektrolit zmieszany jest krzemionką w rezultacie tworząc żel, którego zadaniem jest także unieruchomienie elektrolitu. Ze względu na różnice konstrukcyjne, AGM pozwala na uzyskanie niższej rezystancji wewnętrznej w porównaniu do akumulatorów żelowych, co umożliwia uzyskanie wyższych mocy.

PayPal