Gdzie znaleźć oznaczenia modelu?
Gdzie znaleźć oznaczenia modelu?
UPS (Uninterruptible Power Supply), czyli zasilacz awaryjny to urządzenie, które zapewnia nieprzerwane zasilanie innych urządzeń elektronicznych, nawet w przypadku braku prądu. Gdy w gniazdku jest prąd, UPS ładuje wbudowany akumulator oraz pełni rolę zabezpieczenia przeciw przepięciowego, a także w przypadku nowoczesnych urządzeń marki Green Cell zapewnia właściwe napięcie zasilania nawet w przypadku dużych i długotrwałych wahań napięcia w sieci.
W przypadku zaniku zasilania w gniazdku sieciowym UPS automatycznie zasila podłączone do niego urządzenia. Pozwala to na bezpieczne wyłączenie urządzenia i zapisanie wyników prowadzonej pracy. Nagły zanik prądu może spowodować utratę ważnych danych, a także uszkodzenie sprzętu elektronicznego.
Schemat budowy umożliwia pracę UPS'a zarówno w pozycji poziomej i montaż w szafach rack 19". Może on jednak pracować także w pozycji pionowej.
Wyświetlacz LCD w przejrzysty sposób informuje o trybie pracy zasilacza. Dodatkowo producent przygotował przejrzystą instrukcję w jęzku polskim znacznie ułatwiającą użytkowanie urządzenia
Dodatkowo w zestawie wraz z zasilaczem UPS otrzymują Państwo oprogramowanie w polskiej wersji językowej pozwalające na monitorowanie jego pracy - w wypadku tego urządzenia zadbano o każdy detal, aby jak najlepiej dostosować je do potrzeb użytkowników.
marki Green Cell to zasilacz awaryjny online dysponujący
pełną sinusoidą, co sprawia, że jest idealnym rozwązaniem dla
nawet najbardziej wrażliwego sprzętu i instalacji.
Test zasilacza marki Green Cell dostępny pod adresem - www.sajdyk.pl
Zasilacz zapewnia pełną, czystą sinusoidę, dzięki czemu można go używać dla wszystkich urządzeń elektrycznych bez obaw o ich bezpieczeństwo i stabilność pracy.
Wydajność urządzenia sięga, aż 90%. Napięcie wyjściowe ma charakter czystej sinusoidy. wykorzystanie tej formy generowania prądu wyjściowego, umożliwia zasilanie urządzeń wrażliwych na charakterystykę prądu wejściowego.
Inżynierowie wyposażyli UPS w funkcje zimnego startu, czyli wymuszenia pracy w trybie akumulatorowym bez wcześniejszego podłączenia UPS'a do sieci zasilającej. Przydatne w sytuacjach kiedy jesteśmy zmuszeni uruchomić komputer stacjonarny, aby skopiować ważne dane.
Oznacza to, że posiada on tzw. podwójną konwersję. Napięcie z gniazdka jest najpierw konwertowane z proądu zmiennego na stały, który to wysyłany jest do ładowarki akumulatora, a następnie do falownika, który to już prądem zmiennym zasila podpięte urządzenia. Dzięki temu rozwiązaniu całkowicie wyeliminowane jest ryzyko spadku napięcia, nawet na milisekundę, ponieważ w przypadku zaniku zasilania falownik nadal kontynuuje pracę czerpiąc energię z aukumulatora. Sposób ten w stu procentach gwarantuje bezpieczeństwo dla wszelkiego sprzętu, który jest podpięty na wyjściu UPS'a
Wyświetlacz LCD informuje o wielu istotnych dla pracy zasilacza parametrach. Dowiemy się m.in. o aktualnym poziomie baterii, statusie ładowania, trybie pracy, temperaturze czy zużyciu energii. Jednym przyciskiem możemy szybko zmienić orientację wyświetlacza z poziomu na pion.
Wśród zastosowanych funkcji w zasilaczu awaryjnym Green Cell znajduje się również: awaryjne wyłączanie urządzenia. System alarmów dźwiękowych informuje o wszelkich istotnych zmianach w pracy zasilacza, dzięki czemu zawsze usłyszymy o konieczności interwencji.
Po lewej stronie są umieszczone filtry przeciwnapięciowe dla lini telefonicznych. Wejście USB typu B na górze urządzenia pozwala na łączenie się z komputerem. W zestawie znajduje się oprogramowanie dla urządzenia UPS.
- Program w języku polskim: łatwość instalacji i obsługi
- Zdalne zarządzanie i monitorowanie UPS poprzez sieć LAN lub Internet
- Automatyczne wysyłanie ostrzeżeń przez e-mail, pager lub modem
- Wyświetlanie danych pomiarowych UPS w postaci graficznej, w tym napięć wejściowych i wyjściowcyh, częstotliwości, obciążenia UPS, temperatury wewnętrzenej, pojemności akumulatorów - Zaobrazowanie danych w postaci mierników analogowych, wykresów słupkowych wartości cyfrowych
- Wykresy danych w czasie rzeczywistym
- Schemat blokowy stanu pracy UPS
- Ustawiana długość i częstotliwość autotestów zasilacza
- Przeprowadzenie autotestu zasilacza do wyczerpania akumulatorów
- Możliwość uruchomienia zewnętrznego programu przed zamknięciem systemu
- Automatyczne wyłączenie UPS
- Powiadamianie użytkowników i ewidencjonowanie problemów związanych z zasilaczem
- Programowanie czasu pracy awaryjnej i zamknięcia systemu
- Programowana częstotliwość komunikatów ostrzegawczych i ich treść
- Szeroki zakres nastaw kalendarza załączeń i wyłączeń zasilacza (jednorazowo, codziennie, tygodniowo, miesięcznie)
- Analiza zasilania
- Zapisywanie plików zdarzeń, danych i stanu zasilacza
- Ustawiana częstotliwość zapisu danych
- Drukowanie plików zdarzeń i danych
- Podsumowanie zdarzeń na kalendarzu miesięcznym
(historia zdarzeń)(jednorazowo, codziennie, tygodniowo, miesięcznie)
Warto przeczytać
Jaki zasilacz UPS wybrać do domu, biura, komputera?
UPS (ang. Uninterruptible Power Supply) to urządzenie, którego główną funkcją jest podtrzymanie napięcia i zapewnienie bezpiecznej pracy urządzeń na w...
Wymiana akumulatorów w zasilaczu UPS
Zasilacz UPS to urządzenie, którego zadaniem jest podtrzymanie zasilania podczas awarii prądu. Zasada działania jest bardzo prosta – kiedy dochodzi do...
3 rzeczy, o które trzeba zadbać podczas pracy zdalnej
Praca zdalna to wygoda, na którą mogło sobie pozwolić coraz więcej osób, które wykonują swoją pracę głównie przy komputerze. Dzięki możliwości telekon...
Dziękujemy za dodanie opinii,
wkrótce będzie dostępna na karcie produktu.
Dziękujemy za dodanie opinii. Widzimy, że produkt nie spełnia Twoich oczekiwań i ponieważ Twoja satysfakcja z zakupów jest dla nas najważniejsza, chcielibyśmy się z Tobą skontaktować. Jeśli wyrażasz na to zgodę, prosimy o zostawienie numeru telefonu lub adresu e-mail.
Opinia potwierdzona zakupem
Bardzo dobry zamiennik akumulatora żelowego do moich UPS. Szybka realizacja to jest bardzo duży plus. Trzymam kciuki aby dalej to utrzymali.