gdzie znaleźć oznaczenia modelu?

Logo White Safe White

Zasilacz awaryjny UPS Green Cell Micropower z wyświetlaczem LCD 600VA

Green Cell
Towar niedostępny.
  • UPS Green Cell o topologii Line Interactive AVR charakteryzujący się wbudowanym układem automatycznej regulacji napięcia, która zapewni bezpieczeństwo podczas szkodliwych przepięć i skoków napięcia sieciowego.
  • Zasilacz awaryjny o mocy całkowitej 360W i mocy pozornej od 600VA do 800VA został wyposażony w akumulatory AGM marki Green Cell, które zapewniają stabilne i bezpieczne parametry dla Twoich urządzeń.
  • Stosując najnowsze technologie, osiągnęliśmy maksymalnie krótki czas przełączenia UPS-ów Green Cell w tryb zasilania akumulatorowego wynoszący 2-6 milisekund oraz czas podtrzymania urządzeń wynoszący nawet 20 min w zależności od obciążenia.
  • Łatwe w obsłudze oprogramowanie zapewnia wszechstronne możliwości zarządzania zasilaczem UPS z poziomu komputera. Wysyłaj powiadomienia, programuj czas pracy awaryjnej, analizuj wykresy wyświetlane w czasie rzeczywistym i wiele innych
206,95 zł

-20%

164,95 zł
Oszczędzasz: 42,00 zł
Brak na stanie
zamów telefonicznie

Powiadom o dostępności

Zobacz
Raty RRSO 0% od 300 zł Oblicz ratę Zobacz
 
  • Zasilacz awaryjny UPS Green Cell Micropower z wyświetlaczem LCD 600VA
  • 206,95 zł
    164,95 zł

Czym jest zasilacz UPS?

UPS (Uninterruptible Power Supply), czyli zasilacz awaryjny to urządzenie, które zapewnia nieprzerwane zasilanie innych urządzeń elektronicznych, nawet w przypadku braku prądu. Gdy w gniazdku jest prąd, UPS ładuje wbudowany akumulator oraz pełni rolę zabezpieczenia przeciw przepięciowego, a także w przypadku nowoczesnych urządzeń marki Green Cell zapewnia właściwe napięcie zasilania nawet w przypadku dużych i długotrwałych wahań napięcia w sieci.

Czym jest zasilacz awaryjny UPS?

Zasilacz awaryjny UPS Green Cell Micropower 600VA

Zasilacz UPS Micropower 600VA marki Green Cell jest typem zasilacza line-interactive, posiadającym moc skuteczną na poziomie 360W oraz moc pozorną wynoszącą 600VA. Napięcie wejściowe jak i wyjściowe wynosi 230V. W przypadku prądu wyjściowego jest on generowany przez symulowaną sinusoidę. Wykorzystanie tej formy generowania prądu wyjściowego, umożliwia zasilanie urządzeń wrażliwych na charakterystykę prądu wejściowego.

UPS zasilacz awaryjny 600VA

"Stosunek możliwości do ceny jest chyba nie do przebicia"

Test zasilacza Green Cell dostępny pod adresem - www.sajdyk.pl

Cechy UPSa Green Cell

Gwarancja napięcia

Napięcie wejściowe jak i wyjściowe wynosi 230V. W przypadku napięcia wyjściowego ma ono charakter symulowanej sinusoidy. Wykorzystanie tej formy generowania prądu wyjściowego, umożliwia zasilanie urządzeń wrażliwych na charakterystykę prądu wejściowego.

Niezależny od czasu

Inżynierowie wyposażyli UPS w funkcję zimnego startu, polegającej na wymuszeniu uruchomienia urządzenia bez wcześniejszego podłączenia UPS-a do gniazdka. Jest to szczególnie użyteczne, gdy musimy włączyć komputer stacjonarny w celu skopiowania istotnych danych.

Cechy zasilacza awarynjego UPS

Niezawodność

UPS Green Cell posiada wbudowaną funkcję AVR Buck&Boost, która pozwala na automatycznie stabilizowanie napięcia. Dzięki tej opcji UPS może dowolnie długo utrzymać nominalne napięcie na wyjściu bez przechodzenia do pracy akumulatorowej nawet w przypadku ciągłej nadwyżki lub spadku napięcia wejściowego. Jesteśmy pewni jego jakości i dlatego udzielamy 24 miesięcy gwarancji oraz 12 miesięcy na akumulator.

Stan naładowania pod pełną kontrolą

Wyświetlacz LCD daje możliwość podglądu najważniejszych parametrów zasilacza takich jak: napięcie na wejściu, napięcie na wyjściu, stan baterii, obciążenie oraz aktualny tryb pracy.

Line-interactive

Urządzenie jest wykonane w technologii line interactive zapewniają szybkie przełączenie na tryb akumulatorowy w momencie wykrycia zaniku napięcia. Jest to możliwe dzięki równoległemu podłączeniu falownika do napięcia zasilania, przy jednoczesnym ładowaniu ogniw akumulatora. Zasilacze tego typu charakteryzują się bardzo wysoką sprawnością przez co z powodzeniem są stosowane do zabezpieczenia takich elementów systemu teleinformatycznego jak serwery, czy wysokowydajne stacje robocze itp.

Możliwość podłączenia do komputera

Po prawej stronie jednostki centralnej umieszono filtry przeciwnapięciowe dla lini telefonicznych. Lewe wejście USB typu B pozwala na łączenie się z komputerem.

Program do obsługi UPSów

Zestaw zawiera

Zestaw UPS
Opinie i pytania klientów
Średnia ocen
star star star star star

(12 opinii)

4.9
/ 5
×

Dziękujemy za dodanie opinii,
wkrótce będzie dostępna na karcie produktu.

zamknij
Twoja ocena

Dodaj opinię

star star star star star
, 2019-04-04

Działa. Polecam do domowego użytku.

0 0
star star star star star
, 2019-04-08

Super! Polecam do użytku domowego i nie tylko. Świetnie sprawdza się w awaryjnych sytuacjach. Dobrze wygląda, zajmuje mało miejsca i ma bardzo przystępną cenę - polecam każdemu, kto nie chce wydać 'milionów monet' a chce mieć dobry sprzęt :)

Zalety
  • cena
0 0
star star star star empty-star
, 2019-05-22

b.dobry. Jedna wada, że nie można go podłączać do odbiornika prądu przez zprzedłużacz.

0 0
star star star star star
, 2019-07-26

Działa jak należy

0 0
star star star star star
, 2019-08-21

Zasilacz dotarł bez problemu. Prezentuje się bardzo dobrze. Posiada czytelny wyświetlacz zawierający ważne informacje o wysokości napięcia, stanie baterii jak też trybie pracy. Mały nie zabiera dużo miejsca. Polecam.

0 0
star star star star star
, 2019-08-23

Nieduży, działa bez problemu przy braku napięcia, myślę, że daje spokojnie dużo czasu na zapisanie pracy i zamknięcie systemu. Fajny wyświetlacz, jakkolwiek nie korzystam bo zasilacz stoi zabudowany z tyłu, oprogramowanie też ok.

0 0
star star star star star
, 2019-08-31

Bardzo dobry produkt. Cichy, czuły na zmiany napięcia w sieci. Dobrze stabilizuje napięcie. Polecam.

0 0
star star star star star
, 2016-12-28

Bardzo nieduży (na czym bardzo mi zależało) i spełnia swoje zadanie. 5/5

0 0
star star star star star
, 2016-12-28

Jeszcze nie miał okazji zainterweniować, ale wygląda bardzo solidnie, więc pozytyw jak najbardziej.

0 0
star star star star star
, 2017-09-28

Bardzo solidny zasilacz awaryjny. Działa sprawnie i posiada czytelny wyświetlacz. Polecam

0 0
star star star star star
, 2018-05-14

kupuję już kolejny ładnie się prezentuje i posiada wszystkie potrzebne parametry zgodnie z zapewnieniami producenta

0 0
star star star star star
, 2018-07-13

Do domowego użytku w zupełności wystarcza. Widzę już tylko jak światło gaśnie, a nie muszę kupować kolejnego telewizora! :)

0 0
Specyfikacja
Topologia
Line-Interactive AVR
Moc pozorna
600VA-800VA
Moc
600VA (360W)
Stan
Fabrycznie nowy
Kod produktu
UPS01LCD
Wymiary
298 x 101 x 142 mm
Waga
4,25kg
Producent
Green Cell
Gwarancja
24 miesiące (12 miesięcy na akumulator)
Komunikacja
USB/RJ11
Wskaźnik
LCD
Napięcie wejściowe
220/230/240 V
Częstotliwość wejściowa
50/60 Hz
Napięcie wyjściowe
230 V
Kształt napięcia wyjściowego
Modyfikowana sinusoida
Częstotliwość wyjściowa
50Hz lub 60Hz (automatyczne wykrywanie)
Gniazda
2x Schuko
Czas reakcji
2-6 ms
Akumulator
1 x 12V/7Ah
Najczęściej zadawane pytania
Jak wybrać UPS?
Zobacz
Kupując UPS wiele osób sprawdza przede wszystkim jego moc. Do domowego użytku sprawdzi się UPS o mocy 300 W, do biura czy dla graczy o mocy 500 W, dla serwerowni model o mocy co najmniej 1000 W. Wszystko zależy od przeznaczenia i tego, czego oczekujemy. W przypadku dobierania odpowiedniego UPS-a najlepiej jest znać pobór mocy urządzenia, do którego ma być on przeznaczony.
Czy do UPS’a można podłączyć listwę zasilającą?
Zobacz
Do awaryjnych zasilaczy ups nie można podłączać listew zasilających czy różnego rodzaju rozgałęźników. Dlatego sam UPS musi mieć tyle gniazd, ile nam potrzeba np. na monitor, komputer, router. Warto jednak wybrać model z dodatkowymi gniazdami podtrzymującymi. W zasilaczu powinny być też gniazda filtrujące do podłączenia np. drukarki. 
Jakie są rodzaje zasilaczy UPS?
Zobacz
Line-Interactive AVR.
Jest to najlepsze rozwiązanie dla typowych urządzeń, które nie mają dużych wymagań. W systemie tym zasilacz UPS sprawdza na bieżąco parametry prądu z sieci. W przypadku nagłych wzrostów i spadków napięcia koryguje napięcie i natężenie na wyjściu zasilacza UPS.  Umożliwia to skuteczną pracę takich urządzeń jak komputery, serwery i inne, przy zachowaniu bezpieczeństwa i ciągłości działania. Przy awarii zasilania, podłączone urządzenia są przełączane na zasilanie ze wbudowanego akumulatora. 

Zasilacz UPS online.
Jest to najbezpieczniejszy rodzaj zasilacza UPS. Gwarantuje on całkowitą separację sieci energetycznej i podłączonych pod zasilacz urządzeń. W zasilaczu UPS online, w pierwszej kolejności zasilanie z sieci jest zamieniane na prąd stały, który ładuje umiejscowiony wewnątrz ładowarki UPS akumulator. Następnie prąd zgromadzony w akumulatorze jest ponownie przekształcany w prąd przemienny, który płynie do podłączonych urządzeń. W przypadku zaniku zasilania w sieci akumulator nadal kontynuuje swoją pracę (bez potrzeby przełączania). Jedynie akumulator nie jest ładowany prądem z sieci. Dzięki temu zasilacz UPS online nadaje się do najbardziej wrażliwych urządzeń, likwidując wszelkie szumy i nieregularności parametrów prądu w sieci. Do szaf teleinformatycznych, warto wybrać zasilacz UPS online do szaf rack. 
Zasilacz UPS i sinusoida, co wybrać?
Zobacz
Prąd na wyjściu z zasilacza UPS może mieć moc o przebiegu sinusoidy aproksymowanej lub czystej sinusoidy. Aproksymowana sinusoida będzie odpowiednia dla większości routerów, zestawów serwerowych, silników eklektycznych i innych urządzeń. Bardziej wrażliwe urządzenia (np. piece CO) powinny pracować z zasilaczem UPS, którego moc wyjściowa ma przebieg czystej sinusoidy. Dzięki temu dostarczany do urządzenia prąd będzie miał dokładnie takie same parametry jak ten dostępny bezpośrednio w gniazdku. Oznacza to, że taki zasilacz UPS będzie odpowiedni dla każdego urządzenia.
Czy UPS włączy się automatycznie po rozładowaniu?
Zobacz
Jak najbardziej, jeśli tylko wróci napięcie z sieci to UPS się uruchomi mimo że  rozładował się podczas braku prądu w gniazdku.