Wybierz urządzenie
Wybierz urządzenie
i dobierz pasujące produkty
×
Wybrane urządzenie
Wybrane urządzenie:

Green Cell GC PowerNest Magazyn Energii / Akumulator LiFePO4 / 5 kWh 48 V - OUTLET

Green Cell
Produkt dostępny
Zamów teraz aby otrzymać w czwartek, 18.04
Gwarancja satysfakcji - zwrot, aż do 30 dni
  • OUTLET Produkt pochodzi z regulaminowego, 30 dniowego zwrotu. Cena została obniżona z powodu braku oryginalnego opakowania lub śladów użytkowania, które nie przeszkadzają w użytkowaniu produktu
  • Oszczędność - znaczące obniżenie rachunków za prąd (w niektórych przypadkach nawet do 0) dzięki możliwości ładowania z PV i tańszej taryfie. Rozbudowa - możliwość rozbudowy dzięki łączeniu urządzeń, nawet do 8 urządzeń, czyli 40 kWh
  • Niezawodność - gwarancja nieprzerwanych dostaw prądu dzięki bezpiecznym ogniwom LiFePO4, systemem monitorującym pracę urządzenia i sprawnością >98%. To wszystko z 10 letnią gwarancją.
  • Zakup z dotacją Mój Prąd 5.0 - magazyn energii GC PowerNest spełnia kryteria programu Mój Prąd 4.0 z którym można uzyskać dotację na zakup urządzenia służącego do magazynowania energii elektrycznej z fotowoltaiki
7 999,95 zł

Ilość:

 

PowerNest

Home of energy

GC PowerNest to domowy magazyn energii, który wspiera przydomową instalację PV. Pozwala na bardziej wydajne zarządzanie wyprodukowaną energią i zwiększa rentowność fotowoltaiki.

Dzięki urządzeniu, możesz uniezależnić się od sieci energetycznej, zyskać stabilne źródło zasilania domowych sprzętów oraz znacznie obniżyć rachunki za prąd (nawet do 0 zł!).

Rób co lubisz

/ Rób to, co lubisz.

/ Żyj ekologicznie.

/ Korzystaj z zapasu energii.

Energia pod kontrolą

Energia pod Twoją kontrolą

Magazyn energii jest niczym akumulator do fotowoltaiki: gromadzi wyprodukowaną energię gdy jest jej za dużo i udostępnia ją, gdy tego potrzebujesz.

Nadwyżka, której gospodarstwo domowe nie jest w stanie wykorzystywać na bieżąco, zostaje u Ciebie. Nie musisz więc ponosić dodatkowych kosztów za jej przechowanie lub sprzedaż u zewnętrznego dostawcy energii. Dzięki stabilności i bezpieczeństwu użytkowania gwarancja na Powernest wynosi aż 10 lat lub przepracowanie 15 000 000 Wh energii.

W przypadku przerwy w dostawie prądu, magazyn może zasilić Twoje urządzenie, dzięki energii zgromadzonej w ogniwach. GC PowerNest posiada pojemność 5 kWh, co gwarantuje między innymi:

Korzystaj kiedy chcesz

Korzystaj kiedy chcesz

Zgromadzoną energią zarządzasz według własnych potrzeb. GC PowerNest może pobierać prąd od zewnętrznego dostawcy w tańszej taryfie, dzięki czemu wzrosną Twoje oszczędności!

Twoje potrzeby

Twoje potrzeby mają pierwszeństwo

Wiemy, że potrzeby Twojego domu mogą się zmieniać. Dlatego GC PowerNest możesz wykorzystać jako pojedynczy magazyn energii lub połączyć ze sobą do 8 urządzeń i zyskać 40 kWh.

Pełna kompatybilność

Działa z czym zechcesz

Nie musisz się martwić o kompatybilność. GC PowerNest współpracuje z falownikiem GC INVSOL04 oraz falownikami od innych producentów, dlatego możesz dostosować poszczególne elementy instalacji fotowoltaicznej do własnych potrzeb.

/ SMA

/ Schneider Electric

/ Goodwe

/ Growatt

/ Victron

/ i wiele innych

Wsparcie

Jesteśmy tu dla Ciebie

Potrzebujesz fachowej porady? Nasz zespół jest gotowy, by odpowiedzieć na Twoje pytania! Skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej.

Dofinansowania

Skorzystaj z dofinansowania

Pamiętaj, że w wielu krajach zakup i montaż magazynów energii można współfinansować dzięki dotacjom.

Od 22 kwietnia 2022 rusza nabór wniosków do programu Mój Prąd 5.0. Dofinansowanie jest dedykowane obecnym oraz nowym prosumentom, których mikroinstalacja fotowoltaiczna została lub zostanie podłączona do nowego systemu rozliczeń, czyli net billingu.

Ile wyniesie dotacja?

Magazyn energii GC spełnia wymagania formalne do skorzystania z dotacji i równocześnie daje możliwość wykorzystania pełnej puli środków przeznaczonych na dofinansowanie zakupu magazynu energii.
✓ GC PowerNest posiada pojemność 5kWh przy wymaganej minimalnej pojemności magazynu energii w programie Mój Prąd 5.0 wynoszącej co najmniej 2 kWh.
✓ Przy zakupie GC PowerNest możesz skorzystać z pełnej kwoty dofinansowania zakładającej 50% kosztów kwalifikowanych na zakup urządzenia i dotację do 6247,97 zł.

Więcej o programie Mój Prąd 5.0 możesz przeczytać TUTAJ.

Dowiedz się więcej o dotacjach w Twoim kraju.

Instrukcje i materiały

Materiały do pobrania

instrukcja obsługi i montażu, świadectwo przyłączenia, warunki gwarancji,

oprogramowanie do konfiguracji z falownikiem, film instruktażowy

Przejdź do strony pobierania

lifestyle

Specyfikacja
Producent:
Green Cell
Kolor:
Czarno-srebrny
Kod produktu:
ESGC01OUT
Pojemność:
5120Wh
Rodzaj ogniw:
LiFePO4
Napięcie:
48V
Zabezpieczenie przed przegrzaniem:
Tak
Zabezpieczenie przed przeładowaniem:
Tak
Zabezpieczenie przed głębokim rozładowaniem:
Tak
Zabezpieczenie przed zwarciem:
Tak
Komunikacja:
RS485 / RS232
Porty:
RJ45 / RJ11
Stan:
Outlet - Produkt sprawny
Wymiary:
600x480x135mm
Waga:
50kg
Zastosowanie:
1-fazowe
Gwarancja:
10 lat
Opinie i pytania klientów
Wyraź swoją opinię
star-empty star-empty star-empty star-empty star-empty

Ten produkt nie posiada jeszcze opinii. Oceń go jako pierwszy.

Aby dodać opinię musisz być zalogowany oraz posiadać zakupiony produkt.

Średnia ocen
Wyraź swoją opinię

Ten produkt nie posiada jeszcze opinii. Oceń go jako pierwszy.

Aby dodać opinię musisz być zalogowany oraz posiadać zakupiony produkt.

×

Dziękujemy za dodanie opinii,
wkrótce będzie dostępna na karcie produktu.

zamknij
Najczęściej zadawane pytania
Jak wybrać UPS?
Zobacz
Kupując UPS wiele osób sprawdza przede wszystkim jego moc. Do domowego użytku sprawdzi się UPS o mocy 300 W, do biura czy dla graczy o mocy 500 W, dla serwerowni model o mocy co najmniej 1000 W. Wszystko zależy od przeznaczenia i tego, czego oczekujemy. W przypadku dobierania odpowiedniego UPS-a najlepiej jest znać pobór mocy urządzenia, do którego ma być on przeznaczony. Przeczytaj poradnik: "Jak dobrać zasilacz UPS?" na naszym blogu.
Czy do UPS’a można podłączyć listwę zasilającą?
Zobacz
Do awaryjnych zasilaczy ups nie można podłączać listew zasilających czy różnego rodzaju rozgałęźników. Dlatego sam UPS musi mieć tyle gniazd, ile nam potrzeba np. na monitor, komputer, router. Warto jednak wybrać model z dodatkowymi gniazdami podtrzymującymi. W zasilaczu powinny być też gniazda filtrujące do podłączenia np. drukarki. 
Jakie są rodzaje zasilaczy UPS?
Zobacz
Line-Interactive AVR.
Jest to najlepsze rozwiązanie dla typowych urządzeń, które nie mają dużych wymagań. W systemie tym zasilacz UPS sprawdza na bieżąco parametry prądu z sieci. W przypadku nagłych wzrostów i spadków napięcia koryguje napięcie i natężenie na wyjściu zasilacza UPS.  Umożliwia to skuteczną pracę takich urządzeń jak komputery, serwery i inne, przy zachowaniu bezpieczeństwa i ciągłości działania. Przy awarii zasilania, podłączone urządzenia są przełączane na zasilanie ze wbudowanego akumulatora. 

Zasilacz UPS online.
Jest to najbezpieczniejszy rodzaj zasilacza UPS. Gwarantuje on całkowitą separację sieci energetycznej i podłączonych pod zasilacz urządzeń. W zasilaczu UPS online, w pierwszej kolejności zasilanie z sieci jest zamieniane na prąd stały, który ładuje umiejscowiony wewnątrz ładowarki UPS akumulator. Następnie prąd zgromadzony w akumulatorze jest ponownie przekształcany w prąd przemienny, który płynie do podłączonych urządzeń. W przypadku zaniku zasilania w sieci akumulator nadal kontynuuje swoją pracę (bez potrzeby przełączania). Jedynie akumulator nie jest ładowany prądem z sieci. Dzięki temu zasilacz UPS online nadaje się do najbardziej wrażliwych urządzeń, likwidując wszelkie szumy i nieregularności parametrów prądu w sieci. Do szaf teleinformatycznych, warto wybrać zasilacz UPS online do szaf rack. 
Zasilacz UPS i sinusoida, co wybrać?
Zobacz
Prąd na wyjściu z zasilacza UPS może mieć moc o przebiegu sinusoidy aproksymowanej lub czystej sinusoidy. Aproksymowana sinusoida będzie odpowiednia dla większości routerów, zestawów serwerowych, silników eklektycznych i innych urządzeń. Bardziej wrażliwe urządzenia (np. piece CO) powinny pracować z zasilaczem UPS, którego moc wyjściowa ma przebieg czystej sinusoidy. Dzięki temu dostarczany do urządzenia prąd będzie miał dokładnie takie same parametry jak ten dostępny bezpośrednio w gniazdku. Oznacza to, że taki zasilacz UPS będzie odpowiedni dla każdego urządzenia.
Jaka przetwornica do paneli solarnych?
Zobacz
Najlepszym rozwiązaniem będzie wybranie przetwornicy solarnej dedykowanej do tego rozwiązania. Model podany w linku poniżej posiada wyprowadzenia pod panele fotowoltaiczne, złącze pod akumulatory oraz wyprowadzenie pod urządzenia AC.

• Inwerter solarny falownik 12V • Inwerter solarny falownik 24V
Czy magazyn energii nadaje się do mojej instalacji fotowoltaicznej?
Zobacz
GC PowerNest jest jednofazowym magazynem energii posiadającym moc 5 kW i pojemność 5 kWh. Obecnie instalacje fotowoltaiczne poniżej 3,68 kW są jednofazowe (chyba, że klient zażyczy sobie inaczej). To oznacza, że w słoneczny dzień możesz naładować akumulator w ciągu mniej niż 2 godzin.
Statusu reklamacji i zwrotu
Zobacz
O realizacji reklamacji lub zwrotów informujemy naszych Klientów do 14 dni od otrzymania przez nas przesyłki, dlatego prosimy o cierpliwość. Jeśli chcą Państwo sprawdzić na jakim etapie jest Państwa sprawa to uprzejmie prosimy o kontakt mailowy na [email protected]. W wiadomości prosimy podać numer listu przewozowego odesłanej przesyłki.
Czym jest produkt Outlet?
Zobacz
Są to wysokiej jakości produkty w dobrych cenach. Wszystkie z nich poddane są weryfikacji przez kontrolę jakości. Zapakowane są w nowe oryginalne lub zastępcze pudełko. Posiadają kompletne wyposażenie. Mogą nosić niewielkie ślady użytkowania wynikające z ekspozycji lub rozpakowania w domu Klienta. Wszystkie produkty outletowe posiadają standardową gwarancje producenta oraz są objęte prawem odstąpienia od umowy zawartej na odległość. 
Czy produkty ze sprzedaży Outlet są objęte gwarancją?
Zobacz
Tak, produkty są objęte gwarancją. Długość gwarancji jest taka sama jak dla nowych produktów.