Nie trać czasu na scrollowanie
Wybierz urządzenie i dobierz produkt
×
Wybierz urządzenie i dobierz produkt

Gdzie znaleźć oznaczenia modelu?

Wybierz model swojego urządzenia
+
Dodaj swoje urządzenie, a my dopasujemy kompatybilne produkty za Ciebie!
Dodano!

Gdzie znaleźć oznaczenia modelu?

Dodaj urządzenie Dodaj swoje urządzenie, a my dopasujemy kompatybilne produkty za Ciebie!
Przejdź do listy urządzeń

Oczyszczacz powietrza

1 - 2 z 2 produktów
Smog to problem z którym borykamy się od lat. Nic dziwnego, że domowe oczyszczacze powietrza cieszą się dużą popularnością i w okresie jesienno-zimowym, gdy stężenie zanieczyszczenia jest największe, szybko znikają ze sklepowych półek. Sprawdzą się one też idealnie dla alergików i osób, którym zależy na wysokiej jakości powietrza w domu.

Jak działa domowy oczyszczacz powietrza?

Oczyszczacz służy zapewnieniu maksymalnie wysokiej jakości powietrza. Wbudowany w oczyszczaczu wentylator wymusza obieg powietrza i kieruje zanieczyszczenia wprost do urządzenia, gdzie zostają poddane filtracji. Powietrze czyszczone jest za pomocą kilku filtrów. Finalnie oczyszczone i świeże powietrze jest wydmuchiwane na zewnątrz urządzenia.

Jaki oczyszczacz powietrza?

Przed zakupem oczyszczacza powietrza powinniśmy zadać sobie kilka pytań:

1. Czy nadaje się do wielkości pomieszczenia, w którym będzie pracował?
Kupując oczyszczacz, sprawdź wskaźnik informujący o powierzchni, jaką urządzenie jest w stanie skutecznie oczyścić. Zasięg działania niektórych oczyszczaczy wynosi 20m2, innych – nawet ponad 100 m2. Co najważniejsze, wskaźnik ten informuje o maksymalnej wielkości oczyszczanego pomieszczenia, a nie pomieszczeń.
2. W jakim tempie oczyszczacz wymienia powietrze?
O tempie wymiany powietrza informuje wskaźnik CADR. To standard oceny jakości urządzeń do oczyszczania określony przez Stowarzyszenie Producentów Sprzętu Gospodarstwa Domowego. Wskaźnik CADR bierze pod uwagę objętość oczyszczonego powietrza wytwarzanego na minutę oraz powierzchnię pomieszczania, w którym znajduje się urządzenie. Parametr ten na ogół podawany jest w metrach sześciennych na godzinę. Im wskaźnik CADR jest wyższy, tym szybciej powietrze zostaje oczyszczone.
3. Jaka jest jego cena i koszt eksploatacji?
Cena oczyszczaczy powietrza waha się od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Im jest wyższa, tym urządzenie posiada lepszą specyfikację i w rezultacie skuteczniej spełnia swoją funkcję. Co istotne, jeśli wydasz więcej na zakup 

oczyszczacza powietrza do domu

, możesz zaoszczędzić na jego eksploatacji. Często bowiem zdarza się, że tanie urządzenia wymagają częstych napraw, pobierają dużo energii, a koszt wymiany filtrów jest wyższy. Większości z nich nie można zwyczajnie wyczyścić, ale trzeba wymienić na nowe. To wydatek średnio od kilkudziesięciu do kilkuset złotych.